Americká vláda vlastní 5 miliard dolarů v Bitcoinech

Foto: OpenArt.ai

Podle analýzy firmy 21.co, která byla provedena na základě veřejně dostupných dat, vlastní americká vláda kolem 5 miliard dolarů v Bitcoinech podle aktuálního kurzu nejstarší a největší kryptoměny.

Celkem 194 188 Bitcoinů je uloženo primárně v hardwarových peněženkách ministerstva spravedlnosti a daňového úřadu.

69 369 Bitcoinů bylo zabaveno v listopadu 2020. Jednalo se o krypto spojené s nechvalně proslulým darkweb tržištěm Silk Road, jehož činnost ukončili američtí federálové již v roce 2013. Jak se to americké vládě po 7 letech podařilo? Daňový úřad má speciální jednotku, která se zabývá výhradně stopováním krypto transakcí.

94 643 Bitcoinů bylo zabaveno z Bitfinex hacku v lednu 2022. K hacku této směnárny došlo v srpnu roku 2016 a ten den to vedlo k propadu ceny Bitcoinu o neuvěřitelných 20%. Zabavení bylo možné díky dešifrování souboru, který obsahoval adresy a klíče k peněženkám, na kterých byly Bitcoiny uloženy.

A nakonec 51 326 Bitcoinů patřilo hackerovi jménem James Zhong, který se v roce 2012 “naboural” do již zmíněného tržiště Silk Road. Jak? Objevil chybu, díky které se mu podařilo spustit kaskádu výběrů mnohonásobně přesahujících původní deposit.

Firma 21.co uvedla, že americká vláda v tomto roce již několik tisíc Bitcoinů prodala. Jak takový prodej probíhá? Je to formou soudně nařízených aukcí. Vláda však v minulosti již využila i směnárny, a to konkrétně Coinbase.

Zdroj: cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*