Americké velryby nakoupily 71 000 bitcoinů za poslední tři týdny

Foto: Midjourney

Po mírném nárůstu ceny bitcoinu je zřejmě, že velcí investoři očekávají další zvýšení hodnoty této kryptoměny. Nakoupili totiž 70 000 bitcoinů během posledních tří týdnů, kdy hodnota tohoto aktiva zůstává na hodnotě okolo 30 000 dolarů. 

Investoři věří v růst ceny bitcoinu

Vysoká míra akumulace velkými investory naznačuje vysokou důvěru v růst ceny, která je zřejmě podložená zejména žádostí Black Rocku o spotové ETF. Tato firma se v posledním měsíci objevuje v řadě článků právě proto, že má největší úspěch na schválení bitcoinového ETF. V posledních týdnech přidaly bitcoinové velryby 2,15 miliardy dolarů v bitcoinech do svých portfolií. Data od analytické firmy Santiment ukázala, že adresy držící od 10 do 10 000 bitcoinů byly v posledních týdnech velmi aktivní. Bitcoiny v hodnotě 2,15 miliardy dolarů proudily na peněženky velkých investorů od 17. června. Podle dat nedrží žádná z peněženek investorů více jak 10 000 bitcoinů, takové peněženky obvykle patří pouze burzám. Vysoká důvěra investorů je zajímavá hlavně proto, že v porovnání se začátkem roku je cena bitcoinu poměrně vysoko.

Foto: Midjourney

Současný býčí sentiment je převážně způsobem nedávnou žádostí firmy Black Rock o spotové, kterou firma oznámila 15. června. Krátce na to následovaly BlackRock se svou žádostí také další firmy, jako je například Fidelity. Od té doby zvyšují svoji pozici v bitcoinu převážně institucionální investoři. Známý kryptoměnový analytik Miles Deutscher naznačil, že zřejmě jedná o začátek velké institucionální akumulace bitcoinu. S tímto tvrzením souhlasí také Cameron WInklevoss. Bitcoin se stává pro velké firmy zajímavý také proto, že SEC označila řadu kryptoměn za cenné papíry, zatímco bitcoin zůstal komoditou. Velké firmy zřejmě předpokládají dobré regulační prostředí právě pro bitcoin a nebojí se jej akumulovat a držet až do chvíle, kdy s ním budou moci legálně obchodovat. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*