Assassin’s Creed odhalil chytré sběratelské předměty založené na NFT

Foto: Midjourney

Assassin’s Creed je jednou z nejoblíbenějších herních sérií od společnosti Ubisoft. Před pár dny oznámila novinku této značky v podobě chytrých sběratelských předmětů v digitální i fyzické podobě. Ty digitální budou založeny na NFT. Sběratelské předměty budou dostupné 16. května. 

Assassin’s Creed vstupuje do Web3 světa

Avizované sběratelské předměty zahrnují například skleněnou kostku s postavou hlavního hrdiny uvnitř. Zároveň s kostkou ale bude sběratel vlastnit také NFT založené na síti Polygon s názvem Digitální duše a bude sloužit jako důkaz vlastnictví a certifikát pravosti. Fanoušci série si tedy budou muset zakoupit toto NFT a poté ho přizpůsobit podle sebe. Bude možné změnit postavu, oblečení, zbraně či pozici figurky a výsledný produkt si nechat doručit domů. Počet možných úprav bude určovat úroveň vzácnosti NFT, kterou si sběratel koupí. Pokud jste čekali jen obyčejné NFT emitované po tisících, jistě jste teď mile překvapeni. Nepůjde jen o bezduché prodávání obrázků. Abychom mohli sběratelské předměty z herní série Assassin’s Creed označit za chytré, přidali vývojáři ještě NFC čip, který bude uvnitř figurky a bude jej možné skenovat do aplikace.

V aplikaci budou dále navazovat achievementy a další sběratelské předměty z univerza Assassin’s Creed. Tato sbírka je součástí velkého projektu společnosti Integral Reality Labs, který tým Assassin’s Creed označuje za platformu “spolureality”. Platforma této společnosti bude mít brzy k dispozici tržitě pro obchodování se sběratelskými předměty ze hry Assassin’s Creed a NFT s nimi spojenými. Celá sbírka obsahuje 1500 tokenů nabízející exkluzivní 3D kostky s postavičkou přizpůsobenou podle požadavků hráče. NFT spojené se hrou Assassin’s Creed vypadají na první pohled jako další digitální nesmysl. Ve spojitosti s fyzickými předměty budou ale NFT zajímavou formou certifikátu pravosti, který zároveň ponese hodnotu dané kostky s figurkou. Na předměty se můžete podívat již 16. května na webu Smartcollectibles.io.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*