Bezpečnostní firma CertiK vydala varování pro kryptoměnové investory používající iPhone

attack
Foto: Pixabay.com

Bezpečnostní firma CertiK vydala varování pro investory využívající zařízení iPhone k nákupům na burze OKX. Našla totiž zranitelnosti, která mohou v neaktualizované aplikaci burzy způsobit únik osobních dat a ztrátu finančních prostředků. 

Aktualizujte aplikaci OKX

Na možný problém upozornila společnost CertiK v příspěvku na X, kde vyzvala všechny uživatele aplikace OKX k aktualizaci. Bezpečnostní experti našli v poslední verzi aplikace burzy OKX zranitelnost známou jako Remote Code Execution. Tato chyba může umožnit útočníkům spouštět vzdáleně kód na vašem zařízení, včetně mobilních telefonu od Applu. Kryptoměnová burza OKX naštěstí chybu opravila poměrně rychle, je ale nutné nainstalovat poslední aktualizaci. 

Ve třetím čtvrtletí roku 2023 došlo ke krádeži přibližně 686 milionů dolarů v kryptoměnách v důsledku hackerského útoku. Během tohoto období se odehrálo 49 velkých kryptoměnových útoků. Jedním z těch, na kterém pracovala společnost CertiK, byl velký boom ohledně tokenů na Telegramu, kde se objevila obrovská spousta podvodných tokenů napodobující známé kryptoměny a meme coiny. Právě CertiK tehdy upozornil na to, že až 40 % tokenů na Telegramu je podvod a jsou řízeny telegramovými boty.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*