Bitcoin včera připsal 10 % na základě falešné zprávy

foto: OpenArt.ai

Cointelegraph, známý mediální server věnující se kryptoměnám, včera publikoval zprávu, podle které byla schválena žádost společnosti BlackRock na vytvoření Bitcoin ETF. Nejstarší kryptoměna okamžitě reagovala a ještě včera vyskočila její cena o 10%. Bohužel se ukázalo, že jde o falešnou zprávu a velká část včerejších zisků se následně odepsala.

BlackRock je největší správce aktiv na světě. Pod jejich křídly je podle nejnovějších informací neuvěřitelných 9,42 bilionů dolarů. To je v přepočtu 220 243 368 000 000 korun. Není se tedy čemu divit, že Bitcoin včera připsal 10%. Vlastně bychom měli být rádi. Ověřili jsme si, co většina komentátorů říká již od začátku: ETF věnované Bitcoinu je katalyzátor, který může rozhýbat další býčí trh.

Po všech těch negativních zprávách, které v současnosti vrcholí se soudním procesem vedeným proti bývalému šéfovi zkrachovalé burzy FTX, jsme potřebovali něco pozitivního. “Krypto zima” již trvá dlouho.

BlackRock není ve svém úsilí o schválení ETF věnovanému Bitcoinu sám. SEC, americká komise pro cenné papíry, má v současnosti na stole žádosti také od dalších známých firem jako Fidelity, Invesco, Galaxy, Valkyrie a Bitwise.

ETF jsou navrženy tak, aby sledovaly výkonnost konkrétního indexu, komodity, dluhopisů nebo koše aktiv a nabízí investorům možnost získat expozici k diverzifikovanému portfoliu aktiv nebo konkrétnímu odvětví trhu.

Už sama skutečnost, že BlackRock (a ostatní) podal tuto žádost, je velmi pozitivní. Znamená to, že institucionální investoři mají o Bitcoin zájem. A to jsme potřebovali vědět. Zájem institucí a příliv dalšího kapitálu jsou klíčové pro masovou adopci Bitcoinu a kryptoměn obecně.

Falešná zpráva však vzbudila i vlnu kritiky na sociálních sítích. Někteří se obávají, že se opět ukázalo, jak je relativně snadné manipulovat s cenou Bitcoinu a SEC tak má další zbraň ve svém arsenálu, se kterou může apelovat na zamítnutí žádosti. Pokud by se tak stalo, je dost pravděpodobné, že by celá věc šla k americkým soudům.

Zdroj: decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*