Bitcoin zaznamenal růst o téměř 13 % za posledních 24 hodin a celkový nárůst o 107 % od začátku roku

Foto: gencraft

Bitcoin se v době psaní článku obchodoval za 34 425 dolarů, v přepočtu 797 748 korun. Růst o téměř 13 % za posledních 24 hodin byl způsoben očekáváním, že komise pro cenné papíry (SEC) v USA schválí ETF žádosti, které má na stole. Celkový narůst hodnoty Bitcoinu od začátku tohoto roku je již 107%.

Konkrétně se staly dvě události. Soudce z hlavního města USA nařídil SEC, aby přezkoumal žádost společnosti Grayscale, která chce konvertovat svůj existující Bitcoin Trust do ETF. A hlavně pak společnost BlackRock, největší investiční společnost na světě, aktualizovala svou žádost o vytvoření Bitcoin ETF. To ukazuje na existující dialog mezi SEC a BlackRock v souvislosti s žádostí. Investiční gigant podniká kroky nezbytné ke spuštění ETF jako alokace finančních prostředků a zajištění symbolu, pod kterým se bude jejich ETF obchodovat.

Analytici investičního zpravodajského serveru Bloomberg v souvislosti s ETF žádostmi prohlásili, že jejich schválení je nevyhnutelné. Schválení byť jediné žádosti bude dle jejich očekávání sloužit jako precedent pro další žádosti.

„Trh se snaží co nejlépe předběhnout schválení Bitcoin ETF, přičemž všeobecným názorem je, že k tomu dojde někdy v příštích třech měsících, pokud ne dříve,“ uvedl Matthew Dibb, investiční ředitel společnosti Astronaut Capital, specializující se na kryptoměny.

Zpravodajská agentura Reuters ve svém článku zmínila jako důvod pro růst hodnoty Bitcoinu i probíhající konflikt mezi Izraelem a militantním hnutím Hamás. Jak uvedl Zach Pandl, ředitel výzkumu společnosti Grayscale Investments, která se specializuje na kryptoměnová aktiva: “Byli jsme svědky nedávných geopolitických napětí, která zvýšila poptávku po vzácných aktivech, včetně fyzického zlata a Bitcoinu, který mnoho investorů vnímá jako digitální zlato.”

Ačkoliv by bylo velmi předčasné vnímat cenovou aktivitu v posledních hodinách jako start dalšího býčího trhu, je důležité podotknout, že Bitcoin dosáhl hodnot, na kterých nebyl od kolapsu ekosystému Terra v květnu minulého roku.

Zdroje: decrypt.co, forbes.com, reuters.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*