Bitcoiner chtěl dojet z New Yorku na Aljašku a na výdaje vydělávat obchodováním kryptoměn z auta

Foto: Midjourney

Dobrodruh a učitel Thomas Kralow si stanovil zajímavý cíl, dojet z New Yorku na Aljašku a cestu financovat jen z obchodování kryptoměn. Dne 12. srpna se Kralow vydal na cestu, společně se svým parťákem Iljou. Jako počáteční vklad si určili 5000 dolarů. Z těch koupili ojeté auto a zaplatili Starlink, kvůli neustálému připojení k internetu. Zbylé peníze po cestě tradovali na burzách a snažili se vydělat další peníze na cestu. 

Kryptoměnová cesta přes Spojené státy

Přestože Kralowova centa nakonec skončila nezdarem asi 900 mil od cílové destinace, jedná se o bláznivý nápad, který nakonec získal nominaci na zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jak již bylo řečeno, cesta začala s rozpočtem 5000 dolarů. Za peníze Kralow koupil starý Mercedes a do zadního kufru nainstaloval Starlink, aby měli na cestách vždy internetové připojení. Na samotnou cestu na Aljašku jim zbylo 2 500 dolarů. Bohužel jsem jim nakonec porouchalo vozidlo a cesta skončila 900 mil před cílem, po 12 dnech cestování. Pokud vás cesta zajímá, můžete se podívat na sérii videí, kterou z cesty Kralow vydal.

Kralow v rozhovoru později uvedl, že je celou cestu provázely bouřky a silné deště a také neustále problémy se starým vozidlem. Největší výzvou ale bylo samotné obchodování, aby měli peníze na cestu. Ty chtěli získat pomocí 2 500 dolarů a obchodováním s kryptoměnami. Rychle spočítali, že denně utratí asi 300 dolarů, což znamenalo denní zisk z obchodování kryptoměn 12 – 14 %. Většina krypto traderů to považovalo za nemožné, ale Kralow to stejně vyzkoušel. Jeho hlavní motivací byli noví sledující na sociálních sítích a nakonec získal i nominaci na zápis do Guinessovy knihy rekordů. Sám si na celé cestě pochvaluje hlavně to, s kolika novými lidmi se setkal a pokecal o bitcoinu. Nejvíce ho prý překvapil řidič kamionu, který žvýkal tabák a plival na zem a skvěle rozuměl bitcoinu.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*