Bolsonarovi darovala společnost kryptoměnových podvodníků 122 tisíc dolarů na prezidentskou kampaň

Foto: Midjourney

Bolsonaro je pravicový politik, který prohrál poslední poslední prezidentské volby a přenechal svůj úřad Lula da Silvovi. Deník O Globo tvrdí, že Bolsonaro do své prezidentské kampaně v roce 2018 získal 122 tisíc dolarů od podvodné firmy provozující pyramidové schéma. Toto obvinění se poprvé objevilo na nedávném parlamentním sněmu, kde brazilští zákonodárci probírali podezřelé brazilské kryptoměnové společnosti.

Bolsonaro zřejmě přijal dar od podvodníků

S tvrzením o daru od podvodníků jako první přišel Mateus Muller, investor, který vložil své peníze do podvodného projektu Atlas Quantum. Jeho zdrojem má být Carolina de Almeida Costa, bývalá finanční ředitelka společnosti Atlas. Ta měla Mullerovi ukázat několik podezřelých transakcí, včetně údajného daru pro Bolsonarovu kampaň. Prozatím se jeho tvrzení nepotvrdilo, Muller ale chce, aby zákonodárci předvolali bývalou finanční ředitelku Carolinu de Almeidu Costu a Ester Bragovou, vysoce postavenou manažerku v projektu Atlas Quantum. Podle Mullera mají obě důkazy o tom, že z podvodného projektu odešly prostředky na podporu Bolsonara v jeho prezidentské kampani. 

Foto: Midjourney

Bolsonaro byl zvolen v roce 2018 a o svůj mandát přišel na konci minulého roku, kdy jej v úřadu vystřídal Lula da Silva. Společnost Atlas Quantum byla založena v roce 2018 v Sao Paulu. Její zakladatelé tvrdili, že mají automatizovaného bota, který bude provádět transakce s bitcoiny investorů a zajistí stálý výdělek. Investoři ale nikdy nedostali své peníze zpět a po vývojářích se slehla zem. V roce 2019 byla zahájeno formální vyšetřování, které nyní zřejmě odhalilo, že část ukradených peněz putovala k Bolsonarovi prostřednictvím daru na volební kampaň. Jednalo se o rozsáhlý podvod, kvůli kterému vyslýchali například i fotbalovou superstar Ronaldinha. Ten měl v minulosti také problémy s tím, že údajně provozoval kryptoměnový podvod.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*