Bristký vládní zaměstnanec těžil Litecoin v jaderné laboratoři

Foto: Midjourney

Nedávno pokročil soud s jedním ze státních zaměstnanců Británie. Pracovník přistižený při těžbě Litecoinu nakonec sám rezignoval na svou funkci. Kryptoměnu měl na svém pracovišti v jaderné laboratoři těžit během vrcholu pandemie mezi prosincem 2019 a červnem 2020. Na těžbu Litecoinu v prostorách Atomic Energy Authority na vládním hardwaru byl upozorněn ředitel instituce anonymním e-mailem. Zaměstnanec jménem Beachman využil prázdných kanceláří během pandemie a rozhodl se využít výkonné vládní počítače pro těžbu Litecoinu.

Těžbu nakonec sám vypnul

Přestože Beachman těžbu Litecoinu sám vypnul krátce předtím, než se jeho spolupracovníci po uvolnění pandemických opatření vrátili do kanceláří, kvůli anonymnímu e-mailu byla jeho těžba nakonec odhalena. Obviněný zaměstnanec z počátku tvrdil, že dostal od svého zaměstnavatele povolení těžit kryptoměny, které následně vedení stáhlo. Beachman s touto organizací spolupracoval několik let a následně se stal také zaměstnancem. Státní podnik využíval jeho dovedností v oblasti mechanického inženýrství. Jeho pracovištěm se stalo Centrum pro fúzní energii v Culhamu, které se zabývá vyzkumem jaderné energie. Je tedy zřejmé, že Beachman využil energii, kterou měl v podstatě zdarma. 

Foto: Midjourney

Dosud ale není známo, kolik Litecoinů se podařilo Beachmanovi vytěžit. Těžba přitom probíhala v době, kdy byly finance řady jedinců napnuté k prasknutí. Těžba kryptoměn může být pro některé lidi záchrannou a finanční jistotou, i za cenu nelegálního těžení. Zajímavé je, že sama instituce nezaznamenala odchozí data mířící do těžebního poolu. Řada antivirů používaných ve vládních infrastrukturách totiž těžbu jakékoliv kryptoměny rychle odhalí. Podobný případ se udál také v Americe, kde státní zaměstnanec těžil kryptoměny v centru Riverheadu. Jeho těžba tehdy přišla okres na 6000 dolarů za elektřinu. 

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*