Česká finanční poradkyně posílala erotické fotky a prodávala bitcoin. Jednalo se samozřejmě o podvodníka

Foto: Midjourney

Zajímavý případ nyní musí řešit čeští kriminalisté, kterým se přihlásil podvedený investor. Ten přišel o více než 350 tisíc korun poté, co uvěřil falešné finanční poradkyni. Žena vystupující pod jménem Amélie kontaktovala muže přes telefon a nabídla finanční poradenství. Falešná poradkyně muže přesvědčila pomocí erotické konverzace s fotkami.

Důvěřivec naletěl sexy poradkyni

Poměrně hloupě se nechal podvést muž z Uničova, kterého falešné finanční poradkyně přesvědčila k investicím do bitcoinu. Žena vystupovala pod jménem Amélie a se svou obětí komunikovala pouze přes telefon a e-maily. Podvod probíhal velice podobně, jako ve většině těchto případů a muž po naléhání neznámé ženy nainstaloval do počítače software, který mu měl pomoci s investováním do bitcoinu. Falešná poradkyně ale nezůstala pouze u finančního poradenství a jejich komunikaci brzy stočila na erotiku a posílání erotických fotografií. Tímto způsobem se snažila zvýšit důvěru a vybudovat blízky vztah, který by ji pomohl oběť zmanipulovat k odeslání co nejvyšší částky. Z muže se jí nakonec podařilo vytáhnout neuvěřitelných 350 tisíc korun. 

Foto: Midjourney

První úvěr si muž vzal ve výši 248 tisíc korun a peníze ihned putovaly na účet podvodníka. Podle vyšetřovatelů byly následně peníze přeposlány na další účty. Po prvním úvěru podvodník pokračoval v udržování vztahu pomocí erotických e-mailů. Brzy ale stočil konverzaci zpět na investice a kryptoměny. Falešná finanční poradkyně pomohla muži s vyřízením expresní půjčky v hodnotě 76 tisíc a opět si nechala vše poslat pod záminkou investování do bitcoinu. Neznámá žena navíc vytáhla z muže dalších 20 tisíc, které měl na svém kontě odložené. Muž žil až do poslední chvíle v domnění, že se mu jeho peníze vrátí s odpovídajícím ziskem. Policie aktuálně zahájila úkony trestního řízení pro trestný čin podvodu.

Zdroj: Drbna.cz

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*