Čtyři celebrity, které ztratily na kryptoměnách miliony dolarů

Foto: Starryai

Nadšenci tvrdí, že NFT (Non-Fungible Token) a technologie blockchainu, na kterých stojí, budou mít revoluční dopad na svět financí. Důvodem je schopnost trvale zaznamenávat transakce bez centrálního orgánu jako jsou banky. I přesto, že fanoušci NFT uznávají potenciál této technologie, přiznávají, že trh s NFT v roce 2021 potřeboval nápravu. Několik sbírek těchto digitálních děl bylo prodáno za astronomické částky v řádu milionů liber, což vyvolalo diskusi o přehřátí trhu a možných bublinách.

Několik celebrit, včetně YouTubera Logana Paula, zažilo finanční ránu kvůli investicím do NFT a kryptoměn. Paul se pustil do NFT během horečky kolem jejich prodeje, ale jeho investice se nevyplatily. Jedna z jeho NFT, za kterou zaplatil přes 600 000 dolarů má nyní hodnotu pouhých 10 dolarů. Celkově utratil přes 2,5 milionu dolarů za NFT, jejichž hodnota nyní klesla na méně než 1 milion dolarů.

Dalším příkladem je britský rapper KSI, který investoval obrovskou částku do kryptotokenů LUNA v naději, že se jeho hodnota zvýší. Avšak kryptoměnový trh nešel podle jeho plánů a KSI zaznamenal obrovské ztráty.

Brazilský fotbalista Neymar Jr. se také stal součástí světa NFT, když investoval do dvojice NFT z kolekce Bored Apes Yacht Club. Tyto digitální „opičí“ obrazy, které se staly symbolem statusu v kryptosvětě, přinesly Neymarovi na začátku naději na výhru, ale nakonec se ukázaly jako finanční zátěž, protože jejich hodnota dramaticky poklesla.

Stejně tak DJ Steve Aoki, známý svými hitovými skladbami a svou účastí v kryptosvětě zaznamenal pokles hodnoty svých NFT investic. Aoki, který je považován za respektovaného sběratele NFT, se musel vyrovnat s tím, že hodnota jeho digitálních aktiv klesla.

Tyto případy ilustrují, že i proslulé osobnosti nejsou imunní vůči rizikům spojeným s investicemi do NFT a kryptoměn. Diskuze o tom, zda jsou NFT a blockchain skutečně budoucností financí zůstává otevřená, ale tyto případy ukazují, že investice do nich nejsou bez rizika a vyžadují pečlivé zvážení.

Zdroj: Standard.co.uk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*