Další samostatný těžař trefil jackpot za 160 000 dolarů

Foto: Midjourney

Většina těžařů se spojuje do velkých poolů, aby měli větší šanci k vyřešení bloku a získání odměny. Občas se ale podaří jednotlivci doslova trefit jackpot a vytěžit blok samostatně. Znamená to, že se nemusí dělit o odměnu za vytěžení bloku a všechny bitcoiny jsou jeho. 

Solo těžař trefil jackpot za 6 bitcoinů

Samostatný těžař bitcoinu trefil jackpot a získal 6,25 bitcoinů za vytěžení bloku. Tato odměna v současnosti představuje asi 160 000 dolarů. Jedná se o velké štěstí, protože samostatný těžař s tímto výkonem by blok v aktuální náročnosti těžil několik set let. Těžař ale trefil správný nonce prostřednictvím platformy Solo CK Pool a mohl si nechal téměř celou odměnu za vytěžení blok. Správce této platformy Con Kolivas upozornil, že těžaři této velikosti by obvykle trvalo přibližně 450 let, než by sám vytěžil block. Podle Kolivase pravděpodobně těžař využívá zařízení S9 Bitmain Antminer s relativně malým výkonem kolem 17 TH/s. Model S9 byl uveden na trh už v roce 2017 a rozhodně nepatří k nejnovějším. Aktuální verze Antminer S19XP byla vydána v roce 2022.

Většina těžařů se připojuje do poolů, které zprostředkovávají společné těžení. Díky tomu se jejich těžební výkon kombinuje a mají větší šanci na vytěžení dalšího bloku a získání odměny. Vzhledem k tomu, že se aktuální odměna pohybuje okolo 3 500 000 Kč, jsou těžaři ochotni si odměnu rozdělit. Služba Solo CK Pool ale umožňuje těžit na vlastní pěst a občas se najde šťastlivec, který předběhne i velké těžaře. Podobné štěstí měl i solo těžař v březnu, který vytěžil samostatně blok 780 112 a získal celou odměnu v podobě 6,25 bitcoinů. Sám správce Solo CK Poolu označuje službu za loterii, kterou mohou využít těžaři se slabými zařízeními. Přestože jejich těžba nebude mít téměř žádný zisk, může se jim podařit trefit správný nonce a získat celý blok pro sebe. 

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

5 komentářů

  1. 6,25 btc + 0,754 btc za poplatky, celkem tedy něco málo přes 7 btc.
    Což je krásná práce na solo minera.

  2. Normálně by to trvalo s tímto výkonem 450 let, takže 450 těžařů by to mělo v průměru dosáhnout každý rok a pak by na jednoho vycházela odměna/výdělek 355$ za rok, … a to se vyplatí! 😀

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*