Do Bitcoinu přitečou miliardy dolarů. Tether chce investovat zisky

btc
Foto: Pixabay.com

V příštích měsících můžeme očekávat obrovský přísun kapitálu do Bitcoinu. Tether totiž oznámil, že až 15 % svých zisků hodlá investovat do bitcoinů. Jedná se o největšího vydavatele stablecoinu na světě se svým tokenem USDT na nejrůznějších blockchainech.

Tether chce posílit své rezervy pomocí Bitcoinu

Informace o investicích do bitcoinů se objevila v oficiálním prohlášení Tethereu. Společnost stojící za stablecoinem USDT v něm oznámila, že až 15 % zisků investují do bitcoinů. Ten si bude sama spravovat a půjde o další posílení rezerv. Na rozdíl od institucionálních investorů svěřujících své bitcoiny třetím stranám, Tether je znám tím, že si své kryptoměny spravuje sám. Společnost kontroluje všechny privátní klíče ke svým kryptoměnám a věří v pravidlo Not Your Keys, Not Your Coins. Tether očekává, že budoucí zisky z bitcoinů zvýší kapitálový polštář a diverzifikují rezervy. Podle posledních informací drží aktuálně Tether přibližně 1,5 miliardy dolarů v bitcoinech. S nákupy nových zásob začne Tether už tento měsíc a bude dále investovat metodou DCA. Ta se dlouhodobě ukazuje být nejlepší nákupní strategií pro držení bitcoinů. 

Hlavní technologický ředitel společnosti Tether Pailo Ardoino doplnil na svém Twitteru další informace o nákupu. Podle něj se rozhodli pro Bitcoin, protože se jedná o stabilní a zabezpečený monetární systém, kterému věří díky jeho decentralizaci a zdravému inflačnímu systému. Podle Tetheru poskytuje Bitcoin přístup ke globálnímu finančnímu systému, který je v podnikání Tetheru důležitý. Minulý týden Tether informoval také o svých realizovaných ziscích. Ty v prvním čtvrtletí tohoto roku dosáhly hodnoty téměř 1,5 miliardy dolarů. Pokud Tether bude pravidelně investovat do Bitcoinu 15 % svého zisku, jen za první rok nakoupí bitcoiny v hodnotě více než jedné miliardy dolarů. Lze také očekávat, že částka se bude zvyšovat společně se zisky Tetheru.

Zdroj: Tether.to

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*