Do kosmu se zřejmě podívá satelit společnosti SpaceX, která celý projekt zaplatila v Dogecoinu

Foto: Midjourney

Do vesmíru se zřejmě podívá satelit DOGE-1, jehož misi financovala společnost SpaceX výhradně v Dogecoinech. Mise získala klíčové povolení od Národního úřadu pro telekomunikace a informace. Toto schválení většinou předchází udělení finální licence Federální komunikační komise, kterou musí SpaceX získat.

Satelit koupený za Dogecoin

DOGE-1 je mise kompletně zaplacená Dogecoinem, který společnost SpaceX převedla na účet technologické firmy Geometric Energy Corporation. Ta v současné době vyvíjí satelit DOGE-1, který má být do vesmíru vyslán na palubě rakety Falcon 9. Informace o celém projektu sdílel na platformě X Samuel Reid, Generální ředitel společnosti Geometric Energy Corporation. Potvrdil, že družice DOGE-1 získala povolení pro pásmo X, stále ale čeká na další licence. 

Konkrétně se jedná o licenci Federální komunikační komise, která potvrdí start se satelitem DOGE-1. Podle informací má být satelit DOGE-1 vybaven miniaturní obrazovkou, na které se budou střídat různé reklamy, obrázky a záznam o práci satelitu. Vypuštění satelitu DOGE-1 původně oznámil Elon Musk, který prozradil, že satelit poletí do vesmíru ve spolupráci s Intuitive Machines a NASA. Satelit měl letět už v roce 2022, jeho start byl ale několikrát odložen. Satelit je pro komunitu okolo Dogecoinu poměrně zajímavým milníkem, který bude ve vesmíru prezentovat jméno oblíbeného meme coinu.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*