Doom už běží i na Dogecoinu

Foto: Midjourney

Dogecoin je meme kryptoměna, která běží na velice podobném principu jako bitcoin. Díky tomu i na Dogecoin vznikla funkce Ordinals a do blockchainu Dogecoinu se tedy dá zapisovat velká škála multimédií. K 30. výročí hry spustil vývojář s přezdívkou Mini Doge její kopii prostřednictvím Dogecoinu. Zapisování her se v poslední době stalo oblíbenou kratochvílí blockchainových vývojářů a některé staré hry lze hrát i prostřednictvím bitcoinového blockchainu. 

Doom na Dogecoinu

Hra Doom byla poprvé vydána v roce 1993 a stala se jednou z nejoblíbenějších her své doby. Podle Mini Doge byla bezplatná verze hry Doom zapsána do sítě Dogecoin na oslavu 30. výročí hry. Hra uvnitř blockchainu obsahuje devět herních úrovní, které vývojáři hry umožnili používat volně, bez porušení autorských práv. Po svém vzniku na bitcoinu se protokol Ordinals dostal také do sítě Litecoin poté, co anonymní uživatel X s přezdívkou Indigo Nakamoto nabídl LTC v hodnotě 500 dolarů každému, kdo dokáže protokol Ordinals do Litecoinu přenést. Poté následovali nadšenci z Doge Labs, kteří umožnili nasazení protokolu na Dogecoinu.

Foto: Dogecoin Ordinals

Díky tomu mohou uživatelé do blockchainů zapisovat obrázky, videa i hry. Dne 18. května dosáhla síť Dogecoin nového 24hodinového rekordu ve výši 1,2 milionu transakcí, což bylo způsobeno příchodem protokolu Ordinals na Dogecoin. Už několik týdnů běží také SNES emulátor na bitcoinovém blockchainu. Tvůrce tohoto zápisu tvrdí, že uložení her do bitcoinového blockchainu umožní zachránit hry, které by mohly v následujících letech zmizet ze světa. Chce je takto uložit pro budoucí generace. Zapisování takových věcí do blockchainu není něco, co by fanoušci bitcoinu vítali. Zbytečně to navyšuje velikost blockchainu, která už přesáhla hodnoty 500 GB. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*