El Salvador bude nabízet občanství za investici do bitcoinu a USDT

Foto: Pixabay.com

El Salvador představil před několika hodinami zajímavý krok v oblasti kryptoměn ve veřejné správě. Stát, který přijal bitcoin jako zákonné platidlo, bude udělovat státní občanství výměnou za investice do bitcoinů a stablecoinu USDT.

Občanem El Salvadoru snadno a rychle

Informace potvrdila také společnost Tether v tiskové zprávě 7. prosince. Představuje v ní konkrétní podobu investic výměnou za občanství. Program se jmenuje Freedom Visa (od slova vízum, ne podle názvu platebních karet Visa, ty s projektem nemá nic společného) a umožňuje lidem přispět bitcoiny na státní účet, výměnou za občanství v El Salvadoru. V podstatě se tedy jedná o daně placené v bitcoinu výměnou za to, že investor může být občanem El Salvadoru. Podle zúčastněných stran má program motivovat k podpoře místního rozvoje. 

Prvním krokem investorů by měl být nevratný vklad ve výši 999 dolarů v bitcoinech nebo USDT a projití procesem KYC. Vybraní kandidáti následně mohou investovat 1 milion dolarů do bitcoinu a USDT ve prospěch El Salvadoru. Zamítnutí kandidáti bohužel přijdou o svůj první vklad ve výši 999 dolarů. Kandidáty na občanství mohou být jednotlivci, celé rodiny nebo manželské páry. Částka 1 milion dolarů se může zdát poměrně vysoká, El Salvador má ale v prvním kole připraveno pouze 1000 míst pro nové občany / investory. Prezident El Salvadoru věří, že tento krok přiláká do země investory a nadšené bitcoinery v jedné osobě.

Adriana Mira, náměstkyně ministra zahraničních věcí Salvadoru, přivítala tento milník jako významný okamžik v oblasti hospodářského rozvoje a inovací a dodala, že se jedná o mimořádnou příležitost pro lidi podílet se kolektivně na budoucnosti národa.

Lze předpokládat, že bude tato možnost otevřena také stávajícím občanům za lepších podmínek s menšími částkami. Díky tomu se budou moci i tamní obyvatelé dobrovolně podílet na rozvoji své země prostřednictvím bitcoinu. Věříme, že původním obyvatelům El Salvadoru budou z investic ve prospěch svého státu plynout další benefity. 

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*