Exekutoři v Jižní Koreji budou mít možnost zabavovat kryptoměny

Foto: Midjourney

Podle informací od Hanguk Kyungjaeho začnou jihokorejské úřady zabavovat kryptoměny v rámci exekučních řízení. Ty má v Jižní Koreji na starosti úřad s názvem Korea Deposit Insurance Corporation (KDIC), který spadá pod Komisi pro finanční služby. Oba tyto úřady figurují v případech, kdy se jednotlivci nebo firmy dostanou do platební neschopnosti.

Jihokorejští exekutoři budou moci zabavovat kryptoměny

Úřady zabývající se v Jižní Koreji exekucemi v letošním roce zaznamenaly 29 případů, kdy osoby nebo firmy v exekuci “ukryté” prostředky v kryptoměnách. Podařilo se jim dokonce zabavit kryptoměny v 16 z těchto případů v celkové hodnotě 7 400 dolarů. Exekutorům umožňují zabavovat kryptoměny nedávné regulační změny. Ty umožňují exekutorům vyžádat u banky dlužníka informace o nákupech kryptoměn na tamních burzách a následně u dané burzy zjistit, kolik má dlužník kryptoměn, případně i to, kam je poslal. Před změnou totiž mohly úřady vydat povolení k přístupu k informacím pouze bankám či pojišťovnám, exekutoři ale takovou možnost neměli. Dlužníci tedy měli možnost skrýt své peníze v kryptoměnách, kam exekutoři neměli přístup. 

Foto: Midjourney

Ke změně regulacím přitom nemusely úřady vyvíjet žádné velké úsilí a celý systém založily na KYC, které dobře známe také u nás. Tamní burzy tedy měly účty uživatelů propojené s jejich bankovními účty. Skrze banku dlužníka se tedy exekutoři dostanou k jeho burze a ta jim nově musí poskytnout všechny potřebné informace. Tamní média navíc upozorňují, že by exekutoři v oblasti kryptoměny mohli v následujících letech získat ještě větší pravomoci, protože svět kryptoměn začíná doslova koexistovat se světem běžných financí. Tamní úřady chtějí tímto způsobem bojovat se skrýváním majetků dlužníků, které je v Jižní Koreji rozšířené hlavně díky kryptoměnám. Řada lidí se ale domnívá, že takové restrikce ve vztahu ke kryptoměnám může Jižní Koreji a její ekonomice spíše uškodit.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*