Falešná zpráva o schválení ETF ovlivnila cenu bitcoinu, není ale jediná

Foto: Midjourney

V posledních dnech jste mohli zaznamenat nárůst ceny bitcoinu poté, co se na síti X začala šířit falešná zpráva o schváleném bitcoinovém ETF. Zprávu dokonce sdílel také Cointelegraph, který je považován za jedno z nejdůvěryhodnějších médií. Nejedná se ale o jedinou falešnou zprávu, která se v posledních dnech objevila ve velkých kryptoměnových médiích. Co se děje?

Falešné zprávy ovlivňují cenu kryptoměn

Nepravá informace o schválení bitcoinového ETF pro BlackRock zvedla cenu bitcoinu ke 30 000 dolarů, aby za krátko zase klesla. Na falešnou zprávu reagovala také SEC, která využila příležitosti a upozornila na nespolehlivost online informací. Podle některých bitcoinerů to byla skvělá ukázka toho, co cena bitcoinu udělá ve chvíli, kdy bude bitcoinové ETF opravdu schváleno. Nejedná se ale o ojedinělý incident, protože hned pár dní na to vyšla další falešná zpráva o integraci XRP (Ripple) do hry Roblox. Ta se začala objevovat v úterý a uváděla, že v Robloxu bude brzy možné nakoupit pomocí tokenů XRP. U této kryptoměny ale nedošlo k tak výraznému ovlivnění ceny, jako u bitcoinu.

Herní společnost tyto zprávy rychle popřela s tím, že informace jsou velice nepřesné. Mluvčí společnosti Roblox potvrdil, že zpráva je nepravdivá a že pro své nákupy ve hře podporuje pouze kreditní karty, debetní karty, dárkové karty, PayPal, Venmo, Klarna, platby v lékárně CVS nebo kartu Paysafecard. Fámy se objevily krátce poté, co zpracovatel kryptografických plateb BitPay zveřejnil na X příspěvek o tom, že uživatelé XRP mohou používat token Xsolla pro platby v podporovaných hrách, včetně Smite a Roblox. Společnost BitPay následně příspěvek smazala. Roblox se později také vymezil proti tomu, že by používal jakékoliv kryptoměny k herním nákupům.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*