Finex.cz | Kryptosměnárna od finančních expertů

Foto: Pixabay

Směnárna Finex.cz je relativně novou (2020), ale již nyní velice oblíbenou českou krypto směnárnou, za kterou stojí tým skutečných matadorů ve světě financí. Pojďme si tuto směnárnu trochu více přiblížit a povědět si něco o jejích funkcích.  

Nákup a prodej kryptoměn i bez registrace

Začneme hned asi největší výhodou krypto směnárny od Finex.cz a tou je fakt, že se pro nákup a prodej kryptoměn nemusíte na její platformu registrovat (vřele to ale doporučujeme, jelikož získáte lepší přehled o svých transakcích a také celou řadu výhod). K provedení transakce vám tak plně postačí pouze vaše krypto peněženka.

Příjemné uživatelské prostředí v češtině

Našinec jistě ocení také fakt, že se jedná o ryze českou kryptoměnovou směnárnu, jejíž uživatelské rozhraní je kompletně v češtině, a to včetně zákaznické podpory. Díky tomu vám nehrozí, že byste se ztratili v záplavě anglických slovíček a ani se nedomohli pomoci. 

Ocenit musíme i jednoduchost samotné platformy, v níž se vyzná i naprostý začátečník. Chcete-li se zaregistrovat, zvládnete to na několik kliknutí a prodávat či nakupovat tak můžete již za několik minut.

 Co se týče provádění vkladů, směnárna Finex v tuto chvíli nabízí buďto platby kartou v korunách, eurech a dolarech nebo bankovní převod, jenž je však možné uskutečnit pouze v korunách.

Limity a poplatky

Limity a poplatky patří u krypto směnáren k těm nejsledovanějším parametrům, jež rozhodně není radno podceňovat. U Finexu.cz je například minimální nákup stanoven na 3 500 Kč, maximální výše transakce na jednu kartu je 90 000 Kč a měsíční limit pak 1 200 000 Kč, což je dle nás pro běžné uživatele naprosto dostačující. Co se týče prodeje, pak minimální obchod činí 0,0025 Bitcoinu a maximální limit je stanoven na 1 Bitcoin na transakci.

Poplatky jsou stanoveny různě dle toho, jaký využíváte platební prostředek a v jaké měně. Jejich nastavení je následovné:

  • Převod v CZK – 2,5 % z transakce + 100 Kč
  • Karta v CZK – 7 %
  • Karta v EUR – 4,5 %
  • Karta v USD – 4,9 %

Při prodeji si pak Finex.cz účtuje 2,2 % z celé transakce.

Finex.cz – shrnutí

Finex.cz je bezesporu velice kvalitní krypto směnárnou, která potěší především ty, jež neumí anglicky a mají rádi jednoduchost. Chcete-li však začít s většími krypto obchody, poohlédněte se raději po burze.

Zdroj: Finex

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*