Francouzská policie zatkla člověka hlásícího se k hackerskému útoku na Euler Finance

Foto: Midjourney

K útoku na Euler FInance a krádeži 200 milionů dolarů se veřejně přihlásil 20 letý Federico Jaime z Argentiny. Byl zatčen za jiný podvod a v současnosti se nachází v pařížském vězení. Muž, který o sobě tvrdí, že stál za jedním z největších útoků tohoto roku, poskytl dokonce rozhovor přímo z věznice. Svou vlastní kauzu, ve které čelí obvinění ze zpronevěry v hodnotě 200 000 eur považuje za “malé praní špinavých peněz”. 

Zatím jde jen o tvrzení zločince

Údajný hacker poskytl rozhovor z věznice, kde je v současnosti zadržován za zpronevěru firemních peněz. Se svým otcem provozoval IT firmu, která se dostala do hledáčku finančního úřadu. Tvrdí o sobě, že stojí za útokem na Euler Finance a část zpronevěřených peněz pochází právě z tohoto hackerského útoku. Euler Finance se stal terčem hackerského útoku 13. března tohoto roku. Hacker tehdy využil chyby v kódu a přesměroval vklady všech investorů na svou vlastní peněženku. Nakonec ale útočník vrátil všechny prostředky a ponechal si jen slíbenou odměnu, kterou Euler Finance slíbil za vrácení peněz. Policie prozatím prověřuje pravdivost jeho tvrzení, ve kterém údajně vidí několik nesrovnalostí.

Foto: Midjourney

Prozatím tedy Federico Jaime čelí pouze jednomu obvinění, v případě, že by se jeho tvrzení potvrdilo by ale mohl strávit za mřížemi daleko více let. Prozatím je držen ve věznici s minimální ostrahou, což spíše ukazuje na fakt, že si svou účast na hacku Euler Finance vymýšlí. Půjčovací protokol po útoku zaznamenal značný odliv uživatelů. Před útokem bylo na Euler Finance uloženo 300 milionů dolarů, zatímco nyní je to pouhých 76 tisíc. Tvůrci protokolu také oznámili novou verzi Euler V2 a vlastní decentralizovanou burzu s názvem EulerSwap. Zda nové produkty osloví uživatele není jisté. Pověst tohoto půjčovací protokolu je zřejmě navždy zničena. 

Zdroj: Cryptodaily.co.uk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*