Indonésie tento měsíc konečně spustí národní kryptoměnovou burzu

Foto: Midjourney

Pohled na kryptoměny se liší u mnoha světových vlád a zatímco Spojené státy s kryptoměnami bojují, Indonésie se chystá na spuštění národní kryptoměnové burzy. Bude ji provozovat Indonéská agentura pro regulaci obchodování s futures a komodiami a pro tamní obyvatele bude k dispozici již tento měsíc.

Vládní kryptoměnová burza v Indonésii

Informaci o spuštění kryptoměnové burzy pod vedením indonéské vlády podala tisková agentura Tempo. Uvedla, že tamní agentura, známá jako Bappebti, plánuje v následujících týdnech spustit kryptoměnovou burzu. Šéf organizace Didid Noordiatmoko doplnil, že po spuštění burzy bude možné kryptoměnové transakce provádět pouze prostřednictvím jejich platformy. Všechny ostatní burzy se bohužel dostanou do šedé zóny a není jasné, zda budou v zemi vůbec dostupné. Na vládní burze bude k dispozici 501 předem schválených kryptoměn. Spuštění burzy ale bylo již několikrát odloženo a je tedy otázkou, zda se tento měsíc tamní vládě opravdu podaří burzu spustit. Samozřejmostí je kompletní ověření klientů pomocí KYC. 

crypto
Foto: Pixabay.com

Burza bude fungovat prostřednictvím aplikace, kterou agentura Bappebti v posledních měsících testuje. Podle slov vedoucího vývoje v posledních týdnech testují interakci obchodníků s burzou, clearingem a depozitářem kryptoměn. Indonéská národní burza měla být spuštěna už v prosinci 2022, její spuštění ale bylo odloženo na červen a následně až na červenec. Aktuálně to vypadá, že se na tento pokus již podaří burzu spustit. Noordiatmoko také uvedl, že pomocí této burzy prosadí regulační zákony okamžitě a bude se jednat o legální obchodování v souladu se standardy mezinárodního trhu. Do budoucna bude zajímavé pozorovat, jak tamní obyvatelé budou burzu využívat a zda se nestane pouze nástrojem vlády k ovládání kryptoměnového trhu. Zároveň zůstává otázkou, do jaké míry bude vládní burza odolná proti hackerským útokům, které lze u takového projektu očekávat. Na burze by se totiž měly soustředit prostředky většiny tamních obyvatel. 

Zdroj: Cryptodaily.co.uk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*