Investor přišel o 6,5 milionu korun. Uvěřil podvodníkovi, který cílil na osobní vztah

Foto: Midjourney

V kryptoměnovém světě bohužel řádí spoustu podvodníků, kteří cílí na nezkušené investory a nabízejí vysoké zisky. Jeden takový případ se udál v Bostonu, kde investor přišel o 300 000 dolarů (6,5 milionů korun). Tento podvod je ale specifický v tom, že si zloděj vytvořil osobní vztah se svou obětí.

Podvodník si vybudoval s obětí osobní vztah

Podle zprávy tamního deníku WCVB podlehl investor z Bostonu falešnému osobnímu vztahu s podvodníkem. Než se dostali k penězům, rozebíral podvodník se svou obětí život i práci. Podvedený navíc prozradil, že podvodník nechtěl jeho peníze přímo. Pouze nabízel pomoc se založením účtu na investiční platformě. Oběť tak za vidinou zisku sama odevzdala tak velkou částku do rukou podvodníka v přesvědčení, že investuje své peníze do kryptoměn. Události se následně vyvíjely tak, jak by každý zkušenější investor u takového podvodu předpokládal. Pod vedením podvodníka investor vložil prvních 500 dolarů a z platformy se mu podařilo vybrat několikanásobek.

Foto: Midjourney

Poté, co do podvodníkovi platformy oběť vložila další částku, tentokrát 300 000 tisíc dolarů, začala série výmluv a problémů. Při každém pokusu o výběr peněz podvodník vymýšlel zajímavé výmluvy a přesvědčoval oběť, že je vše v pořádku. Podvod je velice podobný těm, které můžeme vidět také v Česku. Zde podvodníci volají lidem, kteří nemají zkušenosti s investicemi a lákají je na podvodné platformy. Poté, co oběť vloží peníze na platformu ale nejdou vybrat. V případě podvodu z Bostonu útočník zvolil jinou taktiku a namísto nátlaku pěstoval s obětí falešný vztah. Ve většině případů se ale nejedná o tak velké částky. Podle bostonské FBI podvody s kryptoměnami tohoto typu zaznamenaly velký nárůst. Nevěřte proto nikomu, kdo vám telefonuje a tvrdí, že vám poradí s investicemi a pomůže zbohatnout. Investiční nástroje jsou dnes dostupné online pro každého a rozhodně si nikde nezakládejte účet na základě telefonátu od cizího člověka.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*