Jak přijít o 700 tisíc dolarů za 12 sekund

Foto: Gencraft

Uživatel decentralizované směnárny Uniswap V3 udělal velkou chybu, která ho stála 700 tisíc dolarů. Do poolu likvidity přidal wBTC v hodnotě 1,56 milionů dolarů. Zpět dostal CRV tokeny v hodnotě 850 tisíc dolarů.

DeFi není pro každého a chyby jako je ta výše popsaná nejsou ojedinělé. Uživatel pravděpodobně špatně určil hodnotu CRV tokenu v dolarech.

Situace, která vznikla, přilákala tzv. MEV boty. To jsou skripty a programy, které se snaží extrahovat maximální hodnotu z pořadí transakcí na blockchainu. Boti jsou využíváni těžaři, validátory a dalšími účastníky ekosystému s cílem ovlivnit pořadí exekuce transakcí k jejich prospěchu.

V tomto případě nejúspěšnější bot pro svého majitele “vybojoval” profit 260 dolarů. Ovšem validátorům tento bot zaplatil neuvěřitelných 527 tisíc dolarů, aby jeho transakce byla upřednostněna.

Podobné chyby se ve skutečnosti dějí mnohem častěji, než byste čekali. Například minulý měsíc jeden uživatel směnil 130 tisíc dolarů ve stablecoinu USDR za 0 dolarů ve stablecoinu USDC.

Zdroj: The Block

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*