Jak získat hotovost z bitcoinů pomocí tajemného bitcoinmatu

Foto: Pixabay

Možná jste si již ve svém okolí všimli bankomaty připomínající stroje s povědomým logem Bitcoinu na jeho boční či čelní straně. Zajímá vás, jak tyto stroje vlastně fungují a jakým způsobem je využít pro přeměnu vašich Bitcoinů na hotovost? Pak rozhodně nepřestávejte číst. Na to se totiž zaměříme v našem dnešním článku.

Jak bitcoinmat funguje?

Bitcoinmaty jsou ve své podstatě automatické směnárny napojené na burzu kryptoměn, pomocí kterých můžete nakupovat i prodávat vybrané kryptoměny za hotové peníze. Jedná se o skvělého pomocníka pro všechny, kteří s investováním do kryptoměn teprve začínají a netroufají si pustit se do obchodu v online prostředí. Vzhledem k tomu, že se jedná o transakce v hotovosti je také vhodnější pro menší transakce. 

Ačkoli bychom si po přečtení jejich názvu mohli říct, že jsou použitelné pouze v případě Bitcoinu, ne vždy je tomu pravdou. V rámci moderních bitcoinmatů již můžete měnit jiné typy kryptoměn, vše se odvíjí pouze od toho, kdo daný bitcoinmat provozuje a jakou cestou se rozhodl jít. V České republice najdeme v současné době (2022) necelou padesátku bitcoinmatů.

Jak bitcoinmaty používat?

Pro použití bitcoinmatu je nezbytné buďto vlastnit internetovou či softwarovou kryptopeněženku, ze které budete Bitcoiny prodávat či na ni nakupovat. V případě, že peněženkou nedisponujete, dokáže vám většina bitcoinmatů také vytisknout papírovou formu peněženky nebo nějakou doporučí pomocí QR kódu. Papírovým peněženkám doporučujeme se vyhnout, protože se nejedná zrovna o praktické řešení.

Pro použití bitcoinmatu pak stačí řídit se pokyny uváděnými na obrazovce. Vždy si důsledně přečtěte obchodní podmínky, kde jsou mimo jiné popsány také poplatky za danou transakci. Komunikace s vaší kryptopeněženkou probíhá pomocí QR kódů na obrazovce vašeho telefonu a bitcoinmatu. Pamatujte si, že transakce musí projít schvalovacím procesem a prodej ani nákup neproběhnou hned. V tomto případě vám bude udělen kód a dostanete upozornění v momentě, kdy bude transakce dokončea a bankomat je připraven vydat vám vaše peníze.

Zdroj: Bitcoinmat.org

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*