Kde nakoupit nebo prodat bitcoin?

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Pokud už jsme si vysvětlili, co je to bitcoin, pak nás také musí zajímat, kde ho zakoupit nebo kde ho také prodat. Možností je hned spousta a my si dnes některé z nich představíme.

Jednou z možností může být koupit bitcoin (či jinou kryptoměnu) na zahraniční burze nebo na některé ze směnáren. Ty mají možnost si tam kryptoměny ponechat přímo na jejich vlastních peněženkách. Tuto možnost však nedoporučujeme, jelikož v minulosti již došlo několikrát k hacknutí těchto kryptosměnáren.

Nám se však osvědčilo nakupovat na českých platformách a uchovávat si své bitcoiny na softwarové nebo hardwarové peněžence. Dvě takové osvědčené platformy si dnes představíme.

Kryptoměnová směnárna Finex.cz

Nákup na směrnárně Finex.cz je opravdu snadný a zabere vám pouze pár minut. Jděte na stránky Finex.cz a vytvořte objednávku. Do prvního políčka zadejte částku. Následně se vám nastaví přepočet na množství bitcoinu podle aktuální ceny. Pak stačí již zadat váš e-mail a uvést vaši kryptopeněženku. Pokud ještě nemáte žádnou založenou, tak si můžete zatím nechat kryptoměny na vašem zákaznickém účtu a převést si je později. Nyní již stačí pouze potvrdit obchodní podmínky a zaplatit objednané bitcoiny. Je to opravdu snadné a ideální pro začátečníky z oblasti kryptoměn. Navíc zde můžete také své bitcoiny prodat, postup je téměř totožný, pouze v opačném gardu.

Nakoupit bitcoin na Finex.cz

Bitcoinový účet na Bit.plus

Další českou platformou, která se specializuje na obchodování s bitcoinem je Bit.plus. Tato platforma nabízí pohodlný bitcoinový účet s nejnižším kurzem. Dále pak nadstandardní limity, okamžitou směnu, dobití účtu přes platební kartu, možnost vybrat a vložit hotovost přes Bitcoinmaty bez poplatků. Bezpečné uložení vašich prostředků bez rizika ztráty privátního klíče. To je jen základní výčet výhod. Vše nabízí přehledně popsáno ve svém FAQ. Velmi oceňujeme i zákaznickou podporu, která je vždy velmi ochotna pomoci. Postup nákupu bitcoinu je téměř totožný jako v předchozím případě. Jdete tedy na Bit.plus, kde zadáne částku, za kterou chcete bitcoin koupit. Následně se vám částka opět přepočítá na bitcoiny, které za svou platbu dostanete. Pak již stačí jen vyplnit e-mail, telefon a vaši kryptopeněženku. Po zaplacení se již můžete stačit na své bitcoiny. Je to opravdu jednoduché.

Nakoupit bitcoin na Bit.plus

Zdroj: finex.cz, bit.plus

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*