Kdo je Krypto Ježíš Roger Ver?

Zdroj: Forbes.com

Roger Ver je jednou z nejvýznamnějších postav v historii kryptoměny Bitcoin. Stal se velkým propagátorem Bitcoinu a kryptoměny Ripple, již v roce 2011.

Ver kritizoval fungování Bitcoinu

Verova cesta k Bitcoinu začala v roce 2011, kdy mu přítel poprvé ukázal tuto kryptoměnu. Ver se okamžitě nadchl pro Bitcoin a začal propagovat jeho výhody a možnosti. Brzy začal nakupovat velké množství Bitcoinů a stal se jedním z největších investorů v této kryptoměně. Jedním z Verových nejvýznamnějších přínosů pro Bitcoin byla jeho účast na vytváření a propagaci konceptu Bitcoinu jako „digitální zlato“. Ver se snažil ukázat, že Bitcoin může být uchováván jako dlouhodobá investice a jako prostředek k uchování hodnoty, podobně jako zlato. Tento koncept se stal velmi populárním mezi investory a pomohl Bitcoinu získat více důvěryhodnosti jako investiční nástroj. Ver se také stal významnou postavou v Bitcoinové komunitě. Byl zakladatelem a členem několika společností, které se zaměřují na propagaci Bitcoinu a jiných kryptoměn, včetně Bitcoin.com a MemoryDealers. Ver také podporuje mnoho charitativních a humanitárních organizací, které přijímají platby v Bitcoinu.

Zdroj: Pixabay.com

I když Ver byl původně velmi nadšený Bitcoinovým zastáncem, jeho vztah k této kryptoměně se v posledních letech značně zhoršil. Ver se stal kritikem některých funkcí Bitcoinu, jako jsou vysoké poplatky a pomalé transakční časy. Také se aktivně podílel na vývoji alternativních kryptoměn, jako jsou Bitcoin Cash a Bitcoin SV, které jsou výrazně rychlejší a levnější než Bitcoin. Ver se snažil tyto kryptoměny propagovat jako lepší alternativu k Bitcoinu, ale to vyvolalo kritiku mnoha Bitcoinových zastánců, kteří tvrdili, že tyto alternativy jsou pouze neúspěšným pokusem o zkopírování Bitcoinu a zneužití jeho dobrého jména. Ver prodal velkou část svých Bitcoinů v roce 2013 a na konci roku 2017 prohlásil, že prodělal více než 10 milionů dolarů tím, že se přestal soustředit na Bitcoin a začal investovat do jiných kryptoměn.

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*