Krypto herní projekty získaly 600 milionů dolarů v třetím kvartálu

Foto: DappRadar

“Krypto zima”, označení pro stále trvající medvědí trh, pokračuje. Přesto se občas vynoří nějaká zpráva, která dává naději, že na tom vlastně trh není tak špatně.

Kryptoměnové herní projekty získaly v třetím kvartálu letošního roku podle reportu od DappRadar kolem 600 milionů dolarů. Celková investice v roce 2023 je aktuálně 2,3 miliardy dolarů.

Je evidentní, že investoři stále vidí v krypto herním průmyslu velký potenciál. A není se čemu divit, když se podíváte na data o transakcích nebo aktivních peněženkách.

V třetím kvartálu bylo v krypto herním průmyslu v průměru 786 766 peněženek aktivních denně, to je 12% růst oproti předešlému kvartálu.

Mezi nejúspěšnější herní blockchainy patřily v třetím kvartálu Wax s 1,28 miliardy transakcí, následuje Solana s 1,26 miliardy transakcí a na třetím místě je BNB Chain s výrazným odstupem (93 milionů transakcí).

Zajímá vás, které herní tituly vedou? Podle počtu aktivních peněženek žebříčku kraluje hra Alien Worlds s 527 tisíci peněženek. Na druhém místě je Sweat Economy s 385 tisíci peněženek. Třetí místo obsadila hra s názvem Splinterlands, která má 148 tisíc aktivních peněženek.

Podle objemu transakcí vede jednoznačně Axie Infinity, která zaznamenala v třetím kvartálu 90 milionů dolarů, na druhém místě je Gods Unchained s 55 miliony dolarů a na třetím místě je Treasure DAO s 29 miliony dolarů.

DappRadar report se také věnuje virtuálním světům, které zaznamenaly výrazný pokles v aktivitě a objemu obchodování.

Zdroj: DappRadar

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*