Krypto směnárna Kraken pošle data o svých zákaznících americkému finančnímu úřadu

Foto: gencraft

Data o všech v USA žijících zákaznících krypto směnárny Kraken, kteří mezi roky 2016 a 2020 prostřednictvím této směnárny realizovali transakce v objemu přesahujícím 20 tisíc dolarů, budou během příštího měsíce předána americkému finančnímu úřadu. Kraken to oznámil v emailu všem, kterých se to týká. Jedná se o 42 017 zákazníků.

Kraken musí data sdílet podle nařízení soudu z konce června tohoto roku. Jde o výsledek soudního procesu, který začal v květnu roku 2021.

Společně se jménem se finanční úřad dozví také úplnou historií transakcí, datum narození, daňové identifikační číslo, adresu a kontaktní údaje.

Ačkoliv se jedná o největší zásah do soukromí (amerických) krypto investorů, Kraken i přesto považuje výsledek soudu za výhru, protože finanční úřad chtěl získat přístup i k IP adresám, údaje o zaměstnání, zdroje majetku nebo výši čistého jmění.

Není to první případ, kdy bylo směnárně operující v USA soudně nařízeno sdílet data o svých zákaznících. Coinbase musel na podobnou výzvu reagovat v roce 2018. Circle pak v roce 2021.

Zdroje: decrypt.co, nasdaq.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*