Kryptoměny pod palbou: finanční titán Charlie Munger znovu kritizuje digitální aktiva

Foto: Bitcoin News

Charlie Munger, dlouholetý viceprezident společnosti Berkshire Hathaway, opět hodil bombu kritiky na kryptoměny v rozhovoru pro Wall Street Journal.

Munger ve svém rozhovoru s Karen Langley z Wall Street Journal kritizoval kryptoměnový průmysl jako „stinkball“ finančního světa.

Přestože uznal disruptivní povahu kryptoměn, označil vytváření umělých měn za házení „stink ballu“ do receptu, který fungoval po staletí.

V reakci na Mungerovy posměšky reagovala krypto komunita na platformě X. Někteří odmítli jeho rady kvůli jeho věku, zatímco jiní poukázali na to, jak se principy kryptoměn shodují s Mungerovým investičním stylem.

Některé reakce:

  • „I když plně respektuji pana Mungera, nebral bych si rady ohledně bitcoinu od někoho narozeného v roce 1924,“ napsal uživatel s jménem „Cute Baby.“
  • Andrew Fenton poznamenal: „Charlie má dostatečný věk na to, aby viděl přechod od lovců a sběračů k civilizaci.“

I přes Mungerovu kritiku lze argumentovat, že kryptoměny, včetně Bitcoinu, mohou souznít s hlavními investičními principy Charlie Mungera pro ty, kteří rozumí blockchainu a digitálním aktivům.

Investice do toho, co znáte a za cenu, která je hodnotou nebo dokonce skvělou příležitostí, je jedním z Mungerových klíčových principů. Ti, kteří rozumí cyklu trhu s Bitcoiny, mají obrovskou výhodu při investování.

Munger a Buffett, oba představitelé Berkshire Hathaway, také preferují podniky s trvalými konkurenčními výhodami a talentovanými lídry s integritou, což může odpovídat některým vlastnostem Bitcoinu a jeho konkurentů.

Charlie Munger může kritizovat kryptoměny jako „stinkball,“ ale pro investory s pochopením kryptosvěta mohou tyto digitální aktiva být v souladu s jeho investičními principy.

Zdroj: CryptoPotato

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*