Kuvajt úplně zakázal kryptoměny a další virtuální aktiva

Foto: Midjourney

Stát Kuvajt je nejnovější jurisdikcí, která zakázala prakticky všechny operace s kryptoměnami, jako je bitcoin. Hlavní kuvajtský finanční regulátor, Úřad pro kapitálové trhy (CMA), vydal 18. července oběžník o dohledu a vydávání virtuálních aktiv v zemi. Oběžník potvrdil závazek absolutního zákazu používání kryptoměn, který země dlouho avizovala.

Naprostý základ kryptoměn

V Kuvajtu před pár dny potvrdili rozhodnutí o naprostém zákazu kryptoměn. Týká se to plateb, investic i těžby. Oběžník rovněž zakazuje místním regulačním orgánům vydávat jakékoliv licence umožňující firmám poskytovat služby v oblasti virtuálních aktiv jako komerční činnost. Novým nařízením se vyhnuly pouze cenné papíry a další finanční nástroje regulované Kuvajtskou centrální bankou a CMA. Tamní úřady o zákazu kryptoměn informovaly již dlouho. Podle nich se totiž jedná o nebezpečná aktiva, která nemají žádný právní status a nejsou vydávány v souladu s pravidly pro cenné papíry. Jedná se tedy o stejný problém, jako aktuálně řeší ve Spojených státech. Kuvajt ale nezkoumá původ kryptoměn a rovnou zakázal úplně všechny, včetně bitcoinu. 

Foto: Pixabay.com

Kuvajtským úřadům také vadí, že tokeny nejsou spojeny s žádným jiným aktivem nebo firmou, která by hodnotu tokenu představovala. Jedná se tedy jen o spekulativní aktivum, které je vystaveno riziku prudkého poklesu ceny. K tomu všemu ještě kuvajtská vláda začlenila kryptoměny do boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Podle tamních zdrojů se jedná o koordinovanou akci, jejímž výsledkem má být úplný zákaz kryptoměn. Podobné oběžníky totiž údajně vydala také Kuvajtská centrální banka, Ministerstvo obchodu a průmyslu a dokonce i Útvar pro regulaci pojišťovnictví. Lidé v Kuvajtu mají tedy úplný zákaz používání kryptoměn. Rozhodně to ale neznamená, že kryptoměny z této země úplně zmizí. Rozhodně se najde dostatek bitcoinerů, kteří své prostředky budou držet i nadále. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*