Letos vzniká nejméně nových kryptoměn za poslední tři roky

Foto: Midjourney

Nejnovější údaje společnosti CertiK, která se zabývá bezpečností blockchainu, odhalily zpomalení vytváření nových kryptoměn. Aktuálně vzniká nejméně kryptoměn za poslední tři roky – tedy od roku 2021.

Poptávka po nových kryptoměnách klesá

Společnost CertiK vychází z dat dostupných na webu CoinMarketCap a rozhodla se, že ze statistiky vynechá všechny meme coiny, které považuje za spekulativní tokeny bez jakéhokoliv využití. Ve třetím čtvrtletí letošního roku přibylo pouze 293 nových tokenů, ve druhém čtvrtletí to bylo ještě 366 a ve stejnou dobu před rokem vzniklo běžně 450 nových kryptoměn v každém čtvrtletí. Pokles je obzvláště výrazný ve srovnání s vrcholem býčího trhu s kryptoměnami ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021, kdy bylo podle údajů CoinMarketCap uvedeno na trh 1 261 nových tokenů.

Foto: Midjourney

Také zpráva společnosti Galaxy Digital, která se zabývá digitálními aktivy, minulý měsíc uvedla, že nákupy rizikových token se v minulém čtvrtletí propadly na nejnižší úroveň od konce roku 2020. Tato společnost přičítá pokles vzniku nových kryptoměn bear marketu, který panoval na kryptoměnovém trhu posledních několik let. V této době řada kryptoměnových společností také propouštěla zaměstnance a celkově se snížily své náklady. V posledních týdnech ale hodnota bitcoinu prudce roste a s tím samozřejmě přichází také potřebná pozornost pro kryptoměny a skvělé podhoubí pro vznik řady nepoužitelných kryptoměn. Podle bitcoinové dominance to ale vypadá, že je bitcoin stále nejzastoupenější kryptoměnou v portfoliích investorů.

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*