Lightning Labs přidává nástroje umožňující umělé inteligenci držet a posílat bitcoin

Foto: Midjourney

Společnost Lightning Labs stojící za druhou vrstvou bitcoinu s názvem Lightning Network uvedla, že brzy vydá nástroje umožňující umělé inteligenci posílat, přijímat a držet bitcoin. Nová sada nástrojů byla oznámena 6. června a měla by umožnit AI nástrojům, jako je chatGPT od OpenAI, interakci s druhou vrstvou bitcoinu.

LN pro AI

Nové nástroje pro Lightning Network mají usnadnit platby pro vývojáře umělé inteligence, kteří dřív nebo později nějakou kryptoměnu ve spojení s umělou inteligencí začnou používat. Lightning Labs jim chce vyjít vstříc a nabídnout možnost, jak používat právě bitcoin. Nástroje by měly umožnit všechny základní operace, tedy přijímat, odesílat a držet bitcoin na peněžence, která bude bude patřit danému jazykovému modelu. Vývojáři z Lighting Labs uvedli, že jsou z nových technologií a umělé inteligence nadšení a rádi by se do vývoje zapojili také. Nástroje budou postaveny na protokolu L402 – mechanismu pro ověřování dat přímo v síti Lightning Network. Využívá také knihovnu LangChain, která usnadňuje operace s aplikacemi umělé inteligence.

Jazykové modely nemají přístup k žádné monetizaci, stejně jako její vývojáři. Samotný jazykový model totiž není registrovaná firma a nemůže tedy přijímat peníze. To by mohla změnit právě druhá vrstva bitcoinu, pomocí které by si umělá inteligence například sama mohla říct o platbu. Řada lidí se shoduje na tom, že bitcoin a umělá inteligence jsou dvěma nejlepšími vynálezy naší doby a je proto skvělé, že se pokusí spojit dohromady. Aktuálně má kapacita Lightning Network hodnotu 5 432 bitcoinů, což odpovídá přibližně 163,5 milionu dolarů. Zároveň od minulého roku klesl také počet LN kanálů, což ale rozhodně nemusí naznačovat snižování kapacity sítě. V současnosti je, podle Bitcoin Visuals, přibližně 70 000 kanálů. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*