LooksRare

nft
Foto: Pixabay.com

NFT tržiště LooksRare s každým dnem nabývá na stále větší popularitě a rozhodně by nemělo uniknout ani vaší pozornosti. Přinejmenším je dobré alespoň vědět, o co se jedná. Na následujících řádcích vám proto LooksRare krátce představíme a ukážeme vám, v čem se od OpenSea liší.

Historie LooksRare

LooksRare je poměrně novou platformou, protože vzniklo teprve začátkem roku 2022. Jejími zakladateli jsou dva anonymní uživatelé vystupující pod přezdívkami Zodd a Guts, jejichž myšlenkou bylo zbavit OpenSea monopolního postavení na trhu. Bohužel k tomu využili poněkud kontroverzní taktiku s názvem Vampire Attack (upíří útok), kdy z OpenSea „vysáli“ část klientů pod příslibem odměny ve formě svých vlastních tokenů.

Otevřené tržiště pro každého

LooksRare je stejně jako OpenSea otevřeným tržištěm, na kterém může vytvářet, nakupovat i prodávat NFT každý s kryptoměnovou peněženkou. To znamená, že se na něm nemusíte registrovat, a tím pádem se vyhnete i procesu ověření totožnosti KYC, což je pro mnohé jistě velkou výhodou.

Zároveň se také jedná o tržiště bez úschovy, díky čemuž jsou všechny obchody prováděny přímo mezi konkrétními krypto peněženkami. Tím pádem s vašimi primárními klíči a tokeny nikdy neoperuje třetí strana vy tak máte maximální přehled o všem, co se s nimi děje. Mínusem takovéhoto typu obchodování jsou však poplatky s ním spojené.

Propracovaný systém odměn

Co však dává tržišti LooksRare velkou výhodu oproti konkurenci jsou právě její tokeny Looks, pomocí kterých odměňuje své klienty například za provedený obchod, staking tokenů, za tvorbu nových tokenů nebo jednoduše za to, že platformu využívají.

Odměny jsou bohužel v současné době negovány tím, že se hodnota Looks tokenů razantně propadá a také faktem, že tržiště funguje na síti Etherea, s čímž jsou bohužel spojeny také vyšší poplatky. Tím se stává méně výhodným řešením pro úplné začátečníky s nižším kapitálem.

LooksRare

LooksRare je jistě zajímavou alternativou k tradičnímu OpenSea a věříme, že systém odměn rozhodně dokázal (a ještě dokáže) přitáhnout velké množství klientů. Nicméně trochu vyšší poplatky, a ne tak početná komunita mu zatím brání se před OpenSea přehoupnout. Jak to s ním bude dál však ukáže až čas.

Zdroj: looksrare.org

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*