Soudce nařídil teenagerovi, aby vrátil 5,2 milionů dolarů, které ukradl v roce 2016

Foto: Midjourney

Federální soud rozhodl v kauze mladého hackera, kterému se podařilo v roce 2016 ukrást bitcoiny svým nadřízeným a spolupracovníkům. Teenager nyní musí ukradené bitcoiny odevzdat americké vládě a spolu s nimi také sportovní vůz pořízený za ukradené prostředky.

Další bitcoiny pro americkou vládu

V rozsudku soudce uvádí, že Ahmad Wagaafe Hared, obyvatel arizonského Tucsonu, ukradl v roce 2016 kryptoměny svým nadřízeným. Incident se odehrál už v roce 2016 v severní Kalifornii. Totožnost okradených zůstává prozatím v tajnost, protože v severní Kalifornii vzniká spoustu kryptoměnových startupů a okradení nechtějí spojovat svá jména s kryptoměnovou krádeží. V tomto regionu sídlí například burza Coinbase, která se zde přesunula ze San Francisca. Podle obžaloby použil Hared ke krádežá metodu SIM Swap, pomocí které mohli kontaktovat telefonního operátora a vydávat se za skutečného majitele čísla. Díky tomu mohl následně Hared obejít například dvoufaktorové ověření, získat přístup k e-mailovým adresám a také ke kryptoměnovým účtům. Z nich následně odčerpal všechny prostředky. 

Foto: Midjourney

Soud nakonec vydal příkaz k propadnutí majetku, který umožňuje vládě zabavit Haredovi 119,8 bitcoinů v aktuálně hodnotě přes 3 miliony dolarů. Kromě toho musí Hared odevzdat také 93 420 tokenů XLM a automobil BMW i8 z roku 2017. Podvodník byl odhalen už dříve a dohodu o vině vyjednal se soudem už v roce 2019. V současnosti bylo akorát rozhodnuto, že musí vrátit všechny ukradené prostředky a automobil. Hared přitom čelí hned několika dalším obviněním z podvodů, krádeže identity a finančních prostředků. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování je většina informací stále neveřejná. Technika SIM Swap a následně získání identity obětí je náročným procesem, úspěšný útočník ale může získat přístup k zabezpečeným účtům. V tomto případě bohužel nepomáhá ani ověření prostřednictvím SMS, protože útočník vlastní telefonní číslo oběti a může na něj přijímat SMS s ověřovacími kódy.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*