Mt. Gox zveřejnila nový plán výplaty bitcoinů věřitelům. Od hackerského útoku uběhlo už 10 let

Foto: Midjourney

Deset let po hackerském útoku na kryptoměnovou burzu Mt. Gox a několika různých plánech na výplatu věřitelů informuje burza o novém plánu vypořádání. Správce konkurzní podstaty Mt. Gox Nobuaki Kobajaši v e-mailu zaslaném ve středu věřitelům oznámil plány na zahájení splácení v už roce 2023 s tím, že proces se protáhne až do roku 2024.

Nový plán na vypořádání věřitelů

Správce konkurzní podstaty Nobuaki Kobajaši uvedl v e-mailu podrobnosti o načasování a způsobu splátek. Plán schválil už v roce 2021 tokijský okresní soud. Schválení plánu následovalo po několikaletém soudním sporu, který měl zajistit férové podmínky všem věřitelům burzy Mt. Gox. Rehabilitační plán zahrnuje splacení přibližně 141 686 BTC (téměř 5,2 miliardy dolarů) a 143 000 Bitcoin Cash (BCH) (31,2 milionu dolarů). Jedná se zbývající aktiva společnosti Mt. Gox. Vzhledem k tomu, že je cena bitcoinu několikanásobně vyšší než v roce 2014, mohou věřitelé získat celou dlužnou částku přes to, že dostanou méně bitcoinů. Kobajaši v e-mailu také uvedl, že chce věřitele vypořádat do konce tohoto roku. Zároveň ale dodává, že se proces zřejmě protáhne až do dalšího roku. 

E-mail odkazuje věřitele na online systém pro přihlašování pohledávek, aby potvrdili svůj status a ujistili se, že zaregistrované informace jsou schválené a platné. Aby věřitelé mohli obdržet finanční prostředky, je třeba vyplnit údaje o způsobu splácení. Krach burzy Mt. Gox v roce 2014 po hackerském útoku vedl ke ztrátě přibližně 650 000 až 850 000 bitcoinů, z nichž některé patřily burze a další věřitelům. Věřitelé již několik let čekají na odškodnění prostřednictvím složité právní bitvy. Jejich prostředky budou vyplaceny ze zbývajících prostředků, které na burze Mt. Gox zůstaly po hackerském útoku.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*