Padá cena bitcoinu a možná v tom má prsty Elon Musk a jeho firmy

Foto: Midjourney

Bitcoin se propadl téměř k 26 000 dolarům, což vystrašilo investory po celém světě a potěšilo každého, kdo štosuje saty. Propad má zřejmě na svědomí Elon Musk a jeho firma SpaceX, která prodala všechny svoje bitcoiny. Pokles ceny bitcoinu se odrazil také na ceně akcií kryptoměnových společností, jako je Coinbase, Marathon Digital nebo Micro Strategy.

SpaceX prodává bitcoiny

Ačkoliv není známa přesná částka, finanční dokumenty společnosti odhalily velké výdaje společnosti SpaceX. Celkem se jedná o 5,2 miliardy dolarů za rok 2022 na nákup nemovitostí, vybavení a financování výzkumu. Dříve v roce 2021 Elon Musk veřejně prohlásil, že SpaceX vlastní bitcoiny a jejich nákup plánuje také společnost Tesla. Společnost vyrábějící elektromobily měla nakoupit bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Tehdy toto prohlášení vyhouplo cenu bitcoinu až k 43 000 dolarům. Aktuálně ale Tesla zveřejnila informace ohledně financí a ukázalo se, že vlastní bitcoiny v hodnotě pouze 184 milionů dolarů. Což signalizuje prodej přibližně 75 % původního množství bitcoinů. Navzdory mediálnímu zájmu ohledně finanční situace společnosti Tesla má ale pokles ceny bitcoinu zřejmě i jiný důvod.

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Podnětem pro pád ceny bitcoinu může být také likvidace velkého počtu futures. Bitcoinový trh byl svědkem největší likvidace futures od problémů s burzou FTX. Podle analytické společnosti Coinglass se jedná o ohromující částku 386,7 milionů dolarů. Objevily se navíc také zprávy o tom, že Coinbase přestane nabízet své služby v Kanadě, což také přispělo k propadu ceny. Vypadá to tedy, že se v několik málo dnech sešlo hned několik negativních katalyzátorů, které poslaly cenu bitcoinu až k 26 000 dolarům. Všichni zkušení investoři ale jistě vnímají tento pokles jako skvělou nákupní příležitost v době, kdy se ceny bitcoinu dlouhodobě držela na úrovni 30 000 dolarů.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*