Podle soudních dokumentů FTX plánovala soukromý ostrov pro přežití apokalypsy

Foto: Midjourney

Podle soudních dokumentů žádal Gabriel Bankman-Fried, bratr souzeného šéfa FTX, o koupi ostrova a výstavby proti atomového krytu. Projekt měla zaštiťovat FTX Foundation a bunkr měl sloužit “pro případ, že by se událo něco, co by vyhladilo 50 – 99,9 % lidstva”. Koupi ostrova i výstavbu bunkru měla financovat FTX Foundation, která je aktuálně ve fázi bankrotu.

Cílem se měl stát australský ostrov

Podle soudních dokumentů plánoval Gabriel koupit ostrovní stát Nauru v Tichém oceánu. Financovat celý projekt měla FTX Foundation, charitativní organizace burzy FTX. Prostředky na koupi ostrova měly být zpronevěřeny právě z této nadace. Tyto finance zahrnovaly například grant ve výši 300 000 dolarů na knihu o “užitečnosti člověka” a 400 000 dolarů pro youtubera propagujícího FTX. Gabriel plánoval, že v roce 2023 bude na ostrově žít zhruba 12 000 lidí. Podle memoradna mezi Gabrielem a nejmenovaným úředníkem FTX Foundation byl v plánu bunkr, který by tamní obyvatele ochránil v případě katastrofické události. Gabriel dále plánoval genetickou laboratoř, která by na ostrově zkoumala genetické vylepšování lidí.

Foto: Midjourney

Gabriel v dokumentech vyzdvihuje potenciál ostrovního státu v soukromém vlastnictví. Plány na soukromý ostrov došly tak daleko, že před pádem FTX v listopadu 2022 založil Gabriel vlastní neziskovou organizaci Guarding Agains Pandemics. Cílem organizace bylo připravit vybranou skupinu lidí pro případ, že by se pandemie Covid-19 stala pro lidstvo smrtící. Z pozice výkonného ředitele této organizace ale odstoupil jen o několik měsíců později, když burza FTX zkrachovala. Gabriel v tuto chvíli není účastníkem řízení, někteří věřitelé ale zvažují, že jej předvolají jako svědka. Po získání dokumentů ohledně ostrova a bunkru je totiž jasné, že měl přístup k financím FTX Foundation a zřejmě mohl ovlivňovat financování různých projektů. Navíc do taková míry, že by zřejmě byl schopen koupit ostrov a udělat z něj pevnost pro případ apokalypsy.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

  1. Jenom bych se opakoval. Navíc, nejsem VIP a smrdím grošem. Však on už se najde nějaký vyvolený, který se pochlubí „mým peřím“.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*