Právník XRP se stal obětí hackerského útoku, přijal špatné přání k narozeninám

Foto: Pixabay.com

Kvůli napadenému telefonu přišel právník John Deaton, zastupující firmu Ripple ve sporu se Spojenými státy a SEC, o kontrolu nad svým Twitterovým účtem. Jedná se o osobní účet, na kterém Deaton informoval uživatele XRP o probíhajícím soudním sporu. Účet CryptoLaw později objasnil, že tweety nebyly psány právníkem, ale hackery. Samotný Deaton okamžitě podnikl kroky k napravení celé situace.

Právník otevřel přání k narozeninám a přišel o účet

John Deaton je právník známý svým odhodláním čelit regulačním opatřením ze strany Spojených států a tamních úřadů. Díky tomu se stal významnou osobností v kryptoměnovém světě, hlavně v komunitě kolem kryptoměny XRP. Hack se stal v době, kdy Deaton slavil své narozeniny a ze všech koutů kryptoměnové komunity mu chodila přání k narozeninám. Hackeři po získání účtu začali v příspěvcích propagovat token LAW, který nemá téměř žádnou tržní kapitalizaci. Podle všeho kliknul Deaton na špatný odkaz, který se tvářil jako přání k narozeninám. Hackeři zvolili běžný způsob okrádání uživatelů a začali šířit klamavé informace a reklamy na kryptoměnu LAW. Informace na účtu kryptoměnového právníka se bohužel mohou řadě sledujících jevit jako pravdivé. 

O napadaném účtu při prohlížení Twitteru přemýšlí jen málokdo. Deaton začal krátce po zveřejnění prvních příspěvků komunikovat s komunitou přes twitterový účet své dcery. Deaton vyzval komunitu, aby nahlásila jeho účet a zamezila tak dalšímu šíření podvodných odkazů. Komunita okolo XRP se rychle zapojila do práce a upozorňovala také další uživatele. Uživatel Osakar Arnarson dokonce sdílel podrobný návod, jak napadený účet nahlásit. K nahlašování účtu se nakonec přidalo dostatek uživatelů a šíření lživých zpráv se jim podařilo zastavit. Opět se ale ukazuje, že i známé kryptoměnové osobnosti mohou udělat chybu. I na velkých účtech si prověřte sdílené informace, protože se může jednat o podvodný odkaz nastrčený hackery.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*