Převod 10 000 bitcoinů na burzy vyvolal obavy o cenu bitcoinu

Foto: Midjourney

Za posledních 24 hodin došlo k podivnému nárůstu bitcoinů na kryptoměnových burzách. Tento náhlý nárůst množství mincí vyvolal v řadě investorů obavy a vedl ke spekulacím o zvýšené volatilitě ceny. Významná analytická společnost Glassnode potvrdila, že by se mohla v příštích dnech cena bitcoinu výrazně pohnout.

Prodává velká velryba bitcoiny?

Glassnode k celé události ještě dodala, že 28. července dosáhl objem bitcoinů na burzách tříměsíčního maxima ve výši 9,4 milionů dolarů. Neočekávaný nárůst rezerv na burzách znepokojil hlavně investory. Primární obavou je samozřejmě pokles ceny v důsledku velkého prodeje. Před možným výkyvem ceny počítá také Ali Martinez, který je vedoucí globálního zpravodajství platformy BeInCrypto. Přidal také odkaz na údaje od společnosti Santiment, které rovněž varují před prudkým pohybem ceny bitcoinu. Zajímavý je tento narůstající trend také proto, že zůstatky na burzách se spíše snižují v důsledku všech problémů burz, které lidi naučily držet kryptoměny na svých hardwarových peněženkách. Pouhé dva dny před nárůstem zaznamenala společnost Santiment na burzách 1,17 milionů bitcoinů, což bylo nejméně od listopadu 2018.

Foto: Midjourney

Z dat zároveň ale vyplývá, že dlouhodobí držitelé stále zvyšují své zásoby bitcoinu. Navzdory očekávání ale tyto podivné pohyby bitcoinů nepřilákaly krátkodobé tradery, kteří obvykle vydělávají na takových cenových výkyvech. Probíhající scénář jasné koreluje s událostmi z roku 2019, kdy cena bitcoinu klesla na 11 000 dolarů, což vedlo k přílivu krátkodobých držitelů. Přestože vytrvalá akumulace ze strany dlouhodobých držitelů svědčí o důvěře v bitcoin, jeho cena by mohla reagovat různými způsoby. V minulých letech cena před halvingem vzrostla a lze tedy předpokládat, že se tak stane i letos, respektive začátkem příštího roku, kdy se do hry přidá také ETF od Black Rocku a dalších investičních společností.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*