Řada sportovních organizací a celebrit bude čelit žalobě za propagaci burzy FTX

Foto: Midjourney

Organizace a dokonce celé sportovní ligy nyní budou čelit žalobám za to, že propagovali mezi svými fanoušky burzu FTX. Žalobu vzneslo několik investorů také na samotné sportovní celebrity, které FTX aktivně propagovaly.

Sportovní celebrity i sportovní ligy a organizace

Žaloby pocházející od bývalých investorů zkrachovalé burzy FTX míří na různé sportovní celebrity, sportovní ligy i organizace. Mezi nejznámějšími je například Major League Baseball, závody Formule 1 nebo dokonce závodní tým Mercedes-Benz Group AG. Žaloby se investoři rozhodli podat na základě doporučení svých právníků. Největší žaloba bude mířit na Major League Baseball, sportovní ligu, která měla s FTX podepsanou nejrozsáhlejší smlouvu o propagaci. Předmětem žaloby mají být nejen ztracené prostředky investorů, ale také to, že tyto organizace a firmy podporovaly prodej neregulovaných cenných papírů prostřednictvím propagace burzy FTX. Investorům se také nelíbí, že žádná ze společnosti neověřila situaci v FTX a za vidinou zisku propagovaly kryptoměnovou burzu na největších událostech. 

Foto: Inc

Celebrity zapojené do propagace FTX budou čelit žalobě ve výši 1 miliardy dolarů. Mezi sportovní hvězdy zahrnuté do žaloby patří například Tom Brady, Trevor Lawrence nebo Steph Curry. Kromě sportovních celebrit ale figuruje v žalobách také několik youtuberů, kteří ve svých videích kryptoměnovou burzu FTX doporučovali svým sledujícím. Někteří z nich mají až 1,8 milionů sledujících a jejich dosah tedy byl opravdu velký. Otázkou ale zůstává, na kolik bude soud přihlížet k propagaci burzy v době, kdy ještě nikdo netušil, v jakých problémech ve skutečnosti je. Nesmíme také zapomenout, že se v řadě pořadu objevil také Sam Bankman-Fried, který zkrachovalou burzu vedl. V takovém případě by měly čelit žalobě i všechny pořady, kde se Bankman-Fried objevil a mluvil o úspěších FTX.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*