Rapper Akon dostal pokutu 400 tisíc dolarů za propagaci kryptoměn

Foto: Starryai


Herečka Lindsay Lohan, rapper Akon a několik dalších celebrit zaplatí desítky tisíc dolarů za to, že propagovali kryptoinvestice svým milionům fanoušků na sociálních sítích, aniž by přiznaly, že za to byly placeny.

Lohan, Akon, hudebníci Ne-Yo a Lil Yachty, boxer a internetová osobnost Jake Paul a filmová herečka pro dospělé Michele Mason všichni souhlasili s tím, že zaplatí více než 400 000 dolarů dohromady ve formě vrácení zisku, úroků a pokut za vyrovnání, uvedla Komise pro cenné papíry a burzy.

Žádný z nich neuznal ani nepopřel zjištění SEC jako součást dohody. Dvě další celebrity uvedené ve stížnosti SEC, rapper Soulja Boy a popový zpěvák Austin Mahone, nedospěli k dohodě se SEC, uvedla agentura.

Na žádost o komentář uvedla mluvčí Lohan, Leslie Sloane, že byla herečka kontaktována v březnu 2022, nevěděla o požadavku na zveřejnění a souhlasila s tím, že zaplatí pokutu k vyřešení záležitosti.

Mluvčí Paula to odmítla komentovat. Ve stížnosti podané SEC u federálního soudu v New Yorku agentura tvrdí, že celebritám bylo zaplaceno za propagaci Tronixu (TRX) a BitTorrentu (BTT), obou kryptoměnových cenných papírů, které nabízely k prodeji tři společnosti vlastněné Justinem Sunem.

Zdroj: The Economic Times

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*