Regulační opatření MiCA snížilo počet případů s podvody v oblasti kryptoměn o více než 50 %

Foto: Midjourney

Díky zavedení regulace trh s kryptoměnami, zkráceně MiCA, údajně klesl počet podvodů s kryptoměnami o více než 50 %. Zločinci a podvodníci se opět vrací k podvodům s platebními kartami. Tyto informace zveřejnila společnost AU10TIX sídlící v Izraeli. Zpráva se týká třetího čtvrtletí 2023 a zaměřuje se na dopady výše zmíněné regulace MiCA.

Nová regulace kryptoměn chrání investory

Společnost AU10TIX představila data, která ukazují na to, že je nyní pro podvodníky daleko složitější ukrást kryptoměny, kvůli regulacím MiCA. Ty, mimo řady jiných ustanovení a nařízení, nařizují kryptoměnovým společnostem důsledněji kontrolovat původ peněz klientů. Pro kryptoměnové nadšence to sice znamená méně anonymity, tu ale v posledních letech nelze například od burz očekávat vůbec. Tyto regulace ale mohou pomoci okradeným investorům, jejichž peníze by měly být vyprány přes burzy, aby o ně nepřišli. Přestože regulace MiCA začnou platit až v roce 2024, už nyní odklání podvodníky od kryptoměn. 

Ukázalo se totiž, že podvody s kryptoměnami klesly o více než 50 %, zatímco podvody na straně platebních bran o podobné číslo vzrostly. Zloději a podvodníci v poslední době tedy daleko více využívají zranitelností na straně platebních karet, namísto toho, aby se soustředili na krádeže kryptoměn. Ty by totiž hned první burza zmrazila a zloději by o svůj lup nadobro přišel. Nejvyšší nárůst podvodů v oblasti internetových plateb zaznamenala společnost AU10TIX v Severní Americe, kde to připisují na vrub hospodářskému oživení a zvýšeného zájmu o internetové platby v regionu.

Zdroj: Financemagnates.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*