Ripple vyhrál u soudu. Může růst ceny XRP pomoci jiným altcoinům?

Foto: Midjourney

Po dlouhém soudním sporu Ripple překvapivě vyhrál, když token XRP nebyl soudem označen za cenný papír. O to se snaží SEC u spousty altcoinů a výhra Ripplu může být zajímavý precedens. Výhra samozřejmě vyvolala reakci na internetu a cena tohoto tokenu vyrostla o desítky procent během několika málo hodin. Společně s XRP vyrostla také cena tokenu XLM, který založil spoluzakladatel Ripplu.

Fanoušci XRP mohou jásat

Přestože výsledek tohoto soudu aktuálně ovlivní pouze firmu Ripple, může mít vliv také na zbytek kryptoměnového prostoru. Výsledek soudu přišel ve chvíli, kdy se SEC snaží označit řadu dalších tokenů za cenné papíry. Výhra Ripplu v soudním sporu se SEC pomohla k růstu ceny řadě dalším altcoinům. Pokud byste ještě včera řekli, že probíhá altcoinová sezóna, většina investorů by se vám vysmála. Po včerejším soudu ale může období růstu cen u altocoinů opravdu přijít. Většina altcoinů totiž v poslední době trpěla nejistotou ohledně regulací, výhra Ripplu ale nabízí altcoinovým investorům novou naději. I tak je ale řada kryptoměn v 90% ztrátě oproti nejvyšší ceně v roce 2021. Kromě nárůstu ceny došlo také k odlivu kapitálu z bitcoinu, který v posledních týdnech dosáhl tržní dominance přes 50 %.

Zdroj: TradingView.com

Právě tržní dominance byla, podle mnohých investorů, zaručeným indikátorem přicházejícího bull runu. Podíl bitcoinu na trhu dosáhl 52 %, což znamená, že bitcoin měl více investovaných peněz, než všechny ostatní kryptoměny dohromady. Během bull marketů mají altcoiny tendenci překonávat bitcoin právě díky tomu, že jejich ekosystém obsahuje menší likviditu a kapitalizaci. Je tedy potřeba menšího kapitálu k ovlivnění ceny takového altcoinu. Altcoiny v bull marketu představují možnost rychlého zhodnocení vkladu, investor ale musí počítat také s tím, že může o všechny své peníze přijít. Podle některých komentátorů výhra Ripplu vytváří předpoklady pro nové altcoinové FOMO, které jsme naposledy viděli v roce 2017.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*