Sam Bankman-Fried nesmí používat telefon s internetem

Foto: Pixabay.com

Zajímavou podmínku pro kauci uložil soud Samu Bankmanu-Friedovi, zakladateli zkrachovalé burzy FTX. Podle zpráv agentury Bloomberg mu bude umožněno používat pouze telefon bez internetového připojení.

Na svobodě, ale bez internetu

Sam Bankman-Fried je na svobodě po zaplacení kauce ve výši 250 milionů dolarů. Kromě obrovské sumy peněz musel ale SBF souhlasit také s hlídacím náramkem a přistoupit na to, že nebude používat telefon s internetovým připojením. K této malé ale důležité úpravě podmínek kauce vyzvali prokurátoři soudce Lewise Kaplana, který má na starosti okrsek Jižního New Yorku. Tato žádost byla podána na základě obvinění, že se SBF pokusil kontaktovat svědky a ovlivňovat jejich výpovědi. SBF také nesmí komunikovat s bývalými ani současnými zaměstnanci burzy FTX nebo společnosti Alameda Research, pokud nejsou přítomni právníci obou stran. SBF také nesmí používat žádné šifrované chatovací nebo telefonní aplikace.

Foto: Pixabay.com

Kromě telefonu má samozřejmě omezený přístup na internet i na svém notebooku. V něm je nastaveno jen několik povolených webových stránek. Americký prokurátor Damian Williams také uvedl, že má zákaz hraní onlinových videoher a dalších aplikací, které umožňují zprávy mezi uživateli. SBF byl totiž vášnivý hráč hry League of Legends. Jak bylo zjištěno, právě prostřednictvím této hry často komunikoval s ostatními účastníky soudního řízení. Sledování herního chatu není pro orgány činné v trestním řízení vůbec snadné a tak pro jistotu zakázali SBF hrát hry úplně. Souzený zakladatel burzy FTX samozřejmě nesmí používat ani VPN na svém počítači nebo telefonu. Bylo totiž zjištěno, že VPN aplikaci pro šifrování internetového provozu SBF opravdu používal. Jeho právníci ale tvrdí, že ji používal pouze k sledování fotbalu. Pro zakladatele FTX se tedy jedná o opravdu přísné domácí vězení, které si nepřeje žádný školák. Musí sedět doma bez internetu a počítačových her.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*