SEC bude žalovat Jakea Paula za nezákonné propagování kryptoměn

Foto: Midjourney

SEC se rozhodl žalovat Jakea Paula za nezákonné propagování kryptoměn spojených s Justinem Sun, který stojí za Tronem. Sun chtěl také koupit Credit Suisse, což mu nakonec nevyšlo. Podle SEC Paul a další celebrity neuvedli, že jsou za propagaci kryptoměn spojených se Sunem zaplaceni.

SEC si zřejmě došlápne na další propagátory altcoinů

Internetová osobnost Jake Paul bude čelit žalobě Komise pro cenné papíry a burzy za jeho údajnou nezákonnou propagaci kryptoměn spojených s Justinem Sunem. Podle tiskové zprávy Paula nezákonně propagoval kryptoměny TRX a BTT bez toho, aby uvedl, že za to dostal zaplaceno. Slavný YouTuber a bratr ještě slavnějšího Logana Paula tedy bude muset své chování vysvětlovat před komisí. Jake Paul, který se stal boxerským zápasníkem, je jednou z celebrit, které SEC obvinil z účasti na nezákonné propagaci. Podle posledních zpráv Jake Paul zaplatil pokutu a své tweety obsahující odkaz na kryptoměny Justina Suna smazal. Zároveň uznal svou vinu a hodlá se SEC maximálně spolupracovat. Podle SEC dostal Jake Paul odměnu 25 000 dolarů za propagaci na svých sociálních sítích.

Foto: Pixabay.com

Není to však poprvé, co se reklamy na kryptoměny Paulovy nevyplatili. V minulém roce byl žalován za údajnou účast na pump-and-dump schématu kryptoměny SafeMoon. Jeho bratr Logan zase vyvolal velkou kontroverzi při propagaci neúspěšného projektu CryptoZoo. Ten ale skončil dříve než začal, protože kryptoměnová komunita jasně naznačila, že o žádné obrázky zvířat nemá zájem. Logan Paul odmítnutí nesl velmi těžce a natočil několik videí, ve kterých se snaží své fanoušky přesvědčit, že se nejedná o podvod. Opatření ohledně Jake Paula přišlo v době, kdy SEC žalovala také tvůrce propagovaných kryptoměn Justina SUna za manipulaci trhu. SEC označil kryptoměny TRX a BTT za neregistrované cenné papíry.

Celé vyjádření SECu si můžete přečíst v tomto oficiálním dokumentu.

Zdroj: Coindesk

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*