Severokorejští hackeři se zaměřovali i na vysoké státní politiky z Jižní Koreji

Foto: Midjourney

Jihokorejská policie přišla s důkazy, že se jejich vysoce postavení veřejní činitelé stali terčem hackerského útoku ze Severní Koreji. Podle informací jihokorejského portálu Donga.com má tamní policie důkazy o tom, že severkorejští kryptoměnoví hackeři útočili na politiky během volby prezidenta v roce 2022. Jednalo se o phishingové útoky na jednotlivce. I mezi politiky se ale našli tací, kteří bez váhání klikli na podivný odkaz.

Cílem byly osobní údaje

Po roce vyšetřování se podařilo Jihokorejské policii získat kontrolu nad serverem, který byl podle nich použit během pokusu o útok v roce 2022. Stále ještě probíhá vyšetřování, které má prokázat, zda se jednalo o útok za účelem získat citlivé údaje vysokých jihokorejských politiků nebo jejich kryptoměny. Přestože to zatím vypadá na krádež citlivých údajů, na serveru získaném pod kontrolu policistů byly nalezeny také dvě kryptoměnové peněženky. Policie neupřesnila, o jaké kryptoměny se jedná, je ale velká šance, že alespoň jedna z peněženek bude bitcoinová nebo ethereová. Podle policistů obsahují obě peněženky informace o transakcích za přibližně 1600 dolarů. 

attack
Foto: Pixabay.com

Oproti jiným krádežím kryptoměn se jedná o naprosto zanedbatelnou částku. Navíc se zřejmě jednalo o útok za účelem získání citlivých osobních údajů a kryptoměny napadených jedinců byly jen bonus. V poslední době jsou severokorejští hackeři velice aktivní a jihokorejci je obviňují také z nejrůznějších útků na velké kryptoměnové burzy, firmy i jednotlivce. V případě hackerského útoku během prezidentských voleb napadly severokorejští hackeři zařízení devíti politických představitelů Jižní Koreje. Jednalo se o dva bývalé ministerské úředníky, jednoho místopředsedu ministra, čtyři akademické odborníky, jednoho současného ministra a jednoho novináře. Během phishingové útoku rozesílali hackeři maily s podvodnými odkazy nebo se vydávali za studenty sbírající data pro svou diplomovou práci.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*