Slavný kritik kryptoměn je po smrti, ale vznikla jeho meme coin, která vzrostla o více než 5 tisíc procent

Foto: Bitcoin News

V bizarním obratu událostí vytvořila kryptokomunita další meme coin, tentokrát jako “hold” zesnulému Charliemu Mungerovi, finančnímu titánovi z Berkshire Hathaway a dlouholetému kritikovi kryptoměn.

Token MUNGER, spuštěný na decentralizované burze Uniswap pouhých 15 minut poté, co Berkshire Hathaway oznámila Mungerovu smrt ve věku 99 let, zažívá velký úspěch. V době psaní článku dosáhl růst hodnoty této meme coin neuvěřitelných 5 535%. Celková kapitalizace byla 145 tisíc dolarů.

Existence meme coin MUNGER začala jako spontánní reakce na zprávu o úmrtí Charlese Mungera. Nadšenci do kryptoměn neztratili čas a vytvořili token, který satiricky vzdává hold hlasitému kritikovi digitálních aktiv.

Navzdory Mungerovým kritickým poznámkám o bezcennosti kryptoměn zažil token MUNGER úžasný nárůst krátce po spuštění, což zdůrazňuje spekulativní povahu a nepředvídatelnost meme coins.

Mungerova hlasitá nechuť ke kryptoměnám, včetně označení Bitcoinu jako „jedovaté krysy“, přidává do úspěchu mince MUNGER vrstvu silné ironie.

Jak by asi reagoval Munger, známý svými silnými názory, na zprávu, že jeho coin náhodně zvýšil zisky obchodníků s kryptoměnami? Můžeme jen spekulovat.

Přestože nárůst hodnoty meme coin MUNGER může působit lákavě, nese poměrně vysoká inherentní rizika. Meme coins, známé svou spekulativní povahou, jsou často vystaveny dramatickým fluktuacím cen a riziku „rug pullu”, kdy anonymní tvůrci odstraní likviditu a zanechají investory s významnými ztrátami. Investoři by měli vykazovat velkou opatrnost, pokud do meme coins hodlají vložit své peníze.

Čas ukáže, zda se MUNGER stane trvalým holdem nebo zmizí jako mnoho jiných meme coins.

Zdroj: Decrypt

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*