Společnost MicroStrategy prodává vlastní akcie, aby mohla nakoupit bitcoiny

Foto: Midjourney

Spoluzakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor nedávno oznámil, že firma zakoupila 5 445 bitcoinů za průměrnou cenu 27 053 dolarů. Dokládá to také žádost MicroStrategy u SEC, ve které oznamuje nákup bitcoinů mezi 1. srpnem a 24. zářím. Nakonec se ukázalo, že společnost dokonce prodala vlastní akcie, aby mohla financovat nákup bitcoinů. 

MicroStrategy stále nakupuje bitcoiny

Podle formuláře 8-K, podaného společností MicroStrategy u SEC, nakoupila firma Michaela Saylora celkem 5 445 bitcoinů mezi 1. srpnem a 24. zářím. Během tohoto období investovala do bitcoinu 147,3 milionů dolarů s průměrnou nákupní cenou 27 053 za minci. Později se ukázalo, že ve stejném období prodala také 403 362 kmenových akcií třídy A za podobnou hodnotu, jako nakupila bitcoiny – tedy něco okolo 143,3 milionů dolarů. Některé zprávy naznačují, že se MicroStrategy chystá prodat další akcie třídy A, v hodnotě až 750 milionů dolarů. Toto tvrzení vychází ze smlouvy o prodeji akcií, kterou MicroStrategy uzavřela se společnostmi Cowen and Company, Canaccord Genuity a Berenberg Capital Markets. 

Foto: Midjourney

Podle této smlouvy může MicroStrategy čas od času vydat a prodat kmenové akcie třídy A v nominální hodnotě 0,001 dolarů za akcii s celkovou nabídkou až 750 milionů dolarů. Za zmínku také stojí fakt, že cena akcií MicroStrategy klesla od 1. srpna o více než 25 %. Po této poslední investici do bitcoinu drží společnost MicroStrategy 158 245 bitcoinů, které nakoupila v průběhu posledních let za přibližně 4,68 miliardy dolarů. Jejich průměrná nákupní cena je tedy 29 582 dolarů – 680 000 Kč. Společnost vytrvale nakupovala v průběhu celého bear marketu a zřejmě předpokládá, stejně jako většina bitcoinové komunity, že cena bitcoinu půjde po příštím halvingu na nové historické maximum. Pokud se tak stane, Michael Saylor bude zřejmě často v médiích jako geniální investor, který využil příležitosti a vydělal velké peníze na bitcoinu.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*