Tajemné podsvětí kryptoměn: Záhádná úmrtí miliardářů

Foto: Starryai

Náhle nás opustil Tiantian Kullander, třicetiletý podnikatel a spoluzakladatel úspěšné kryptoměnové obchodní společnosti. Jeho úmrtí, které se prý odehrálo ve spánku, zanechalo manželku a syna. Tiantian Kullander se stal miliardářem díky svému podílu ve firmě zabývající se obchodováním s kryptoměnami. Tato tragédie připomíná nedávnou ztrátu Nikolaje Mushegiana, dalšího kryptomiliardáře, který zemřel za záhadných okolností.

Jen před několika týdny před smrtí Kullandera jsme ztratili Nikolaje Mushegiana ve věku devětadvaceti let. Tento podnikatel sdílel na sociální síti Twitter neobvyklé příspěvky, ve kterých tvrdil, že je v ohrožení ze strany CIA a Mossad. Předchozí podobný případ se týkal Geralda Cottena, zakladatele kanadské kryptoměnové burzy QuadrigaCX, jehož smrt v roce 2018 zanechala v kryptosvětě rozruch. Cotten byl jediným, kdo znal přístupové údaje k digitálním penězům v hodnotě 3,1 miliardy korun a po jeho smrti firma zkrachovala.

Třicetiletý Tiantian Kullander byl jedním ze spoluzakladatelů úspěšné firmy Amber Group, hongkongské platformy specializující se na obchodování s kryptoměnami. Firma má ohromující hodnotu 3 miliard amerických dolarů. Tiantian zemřel 23. listopadu, ale zpráva o jeho úmrtí byla zveřejněna až čtyři dny poté. Jeho příčina smrti zůstává neznámá.

Zdá se, že kryptoměnový svět zažívá sérii tajemných úmrtí svých významných osobností. Přestože rodina Nikolaje Mushegiana tvrdí, že jeho smrt nesouvisela s jeho podezřelými příspěvky na sociálních sítích, někteří jeho spolupracovníci mají odlišný názor. Tato série záhadných úmrtí vyvolává otázky o bezpečnosti a transparentnosti v kryptosvětě.

Zdroj: Daily Mail

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*