Tento muž vlastní přes 300 milionů dolarů v bitcoinech, ale nezná heslo. Nyní se ho snaží prolomit

Foto: Starryai

Muž, který nezná své heslo. Tento „skoro“ bitcoinový milionář měl smůlu a nezapamatoval si ho. Jmenuje se Stefan Thomas. Vývojář softwaru a generální ředitel ze San Francisca byl prvním uživatelem bitcoinu. V roce 2011 vytvořil animované video vysvětlující, jak digitální měna funguje. Za jeho úsilí mu bitcoinový nadšenec udělil 7 002 bitcoinů.

Později téhož roku ztratil heslo ke svému IronKey, pevnému disku USB, který obsahuje digitální peněženku, která drží jeho bitcoiny. Od té doby hodnota měny raketově vzrostla a Thomasův majetek má hodnotu přes 300 milionů dolarů. IronKey dává uživatelům 10 pokusů na uhodnutí hesla, než trvale zašifruje jeho obsah, a Thomasův bitcoin bude navždy ztracen.

V minulém roce se objevila skupina Unciphered, která tvrdila, že dokáže rozšifrovat přístupové heslo do IronKey. Oslovila tak Stefana Thomase s nabídkou, že mu pomůže jeho ztracené heslo rozluštit. Ten však nabídku odmítl. „Už jsem na obnově pracoval s jinou skupinou odborníků, takže už nemám zájem vyjednávat s někým novým,“ napsal v e-mailu Thomas. Do této chvíle je tak tento milionový poklad stále uzamčen.

Zdroj: CBC, WIRED

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*